Classes of 1970-1979

Legend:
± Class Agent
* Deceased 
Class of 1970
Howard J. Alfred
John R. Anderson
Peter L. Anderson
Robert K. Baker
Ralph V. Baldwin, Jr.
David H. Bamberger
Steven A. Bauer
Richard S. Belas
Alexander J. Belida, Jr.
Harris J. Belinkie
Robert P. Berardino
Robert S. Bingham
Fedrico O. Biven, Jr.
John L. Bonee III
Grant W. Branstator
Peter A. Brinckerhoff
Robert E. Broatch III
Steven M. Brown
Mark M. Burnham
William Stephen J. Bush
Robert Alan Caine
Peter N. Campbell
Alfonso L. Carney, Jr.
Michael A. Chamish
David A. Clayman
George C. Conklin
Richard Colgate Dale, Jr.
Winston George Davids
Philip John Davis
Roderick Allen De Arment
James Ray Demicco
D. David Dershaw
Pierre Claude de Saint Phalle
Anthony Joseph DiBella
Thomas Edward Dight, Jr.
Scott Michael Donahue
Steven Kenneth Dowinsky
Daniel Drury
Judy Dworin
Thomas B. Ewing
David W. Fentress, Jr.
Charles C. Fenwick, Jr.
John E. Flaherty
Carlo A. Forzani
Charles M. Foss
Lawrence A. Fox
Geoffrey A. Frank
Samuel C. French
Randolph J. Friedman
John F. Gallo, Jr.
Glenn D. Gamber
Alan W. Gibby
Alan R. Gladstone
John W. Gohsler, Jr.
William H. Green
Joel R. Greenspan
Thomas S. Hackett
John F. Hagaman
Jack N. Hale
Stuart A. Hamilton
Norman J. Hannay
Robert J. Harrity, Jr.
Lawrence B. Hawkins
Pierre duPont Hayward
Jennings W. Hobson III
Richard C. Hoffman IV
Howard P. James
David F. Jankowski
Webster N. Jones III
Robert K. Kaynor
Jeffrey B. Kelly
David D. Kennard
Kevin W. Kerr
Ryan A. Kuhn
Robert A. LaPorte
Michael A. Lavorgna
William C. Lawrence
Alfred Dix Leeson, Jr.
Albert K. Lim
Thomas D. Lisk
Thomas P. Lom
Hugo J. Luke
William F. Macreery
Ernest J. Mattei  ±
Daniel N. Maxwell
James M. McClaugherty
Roy C. McCord
Raymond W. McKee
John S. McKinney
Peter P. Melinoskas, Jr.
Jeremiah Milbank III
Jonathan R. Moldover
Walter F. Moody, Jr.
George A. Munkwitz, Jr.
William K. Newbury
William Ravenel Peelle, Jr.
John William Pye
Daniel J. Reilert
David B. Richards
Stanley H. Robinson
John A. Robson
Frederick B. Rose
Charles T. Sager
James Lawrence Sanford
John V. Scholes
William S. Searle, Jr.
Paul H. Serafino
Andrew T. Shaw
Michael E. Sobotka
Peter R. Starke
David W. Steuber
Andrew F. Stewart
Franklin D. Stowell
Robin G. Symonds
Charles E. Taylor
Aram H. Tellalian III
William J. Thompson
Stephen L. Tody
James H. Tonsgard
Richard S. Turk
Raphael P. Viscidi
George C. Wheelwright
Peter T. Wiles
B. Curtis Willcox
John A. Willoughby, Jr.
David P. Wolff
Charles Wright
Richard R. Wyland
Edward H. Yeterian
Joseph L. Zaragoza, Jr.

Class of 1971
Peter W. Adams
Raymond F. Angelo, Jr.
John B. Ayres
Beverly C. Barstow, Jr.
Gregory A. Beedy
William J. Belisle III
Robert Benjamin, Jr.
Peter W. Bennett
Edwin Berk
Matthew T. Birmingham III
William Nichols Booth
William P. Borchert
William E. Bradford, Jr.
Thomas A. Burt
Chandler M. Caton, Jr.
Steven Charleston
James A. Chesney
Diane A. Clancy
Jeffrey R. Clark
Margaret Clement Clark
Linda Avseev Cohn
Ronald Edward Cretaro
Christopher Darcy Curwen
Edward Clifford Cutler
Steven Wesley Delano
Thomas Richard DiBenedetto
John S. Durland III
Pauline Tewksbury Eide
Robert B. Fawber
Bonita Coriale Figgatt
Harper Follansbee, Jr.
Arlene A. Forastiere
F. Bruce Foxley
Dominick F. Franco
Kathleen L. Frederick
William R. Fuller
G. Keith Funston, Jr.
Marshall B. Garrison
Michael T. Geiser
Norden S. Gilbert
Frederick K. Goodhue
Howard B. Greenblatt
Deborah Endersby Gwazda
R. Victor Haas, Jr.
Susan Martin Haberlandt
Ann Carroll Harris
Mark W. Hastings
Peter G. Huidekoper, Jr.
Deborah D. Iannitto
Charles E. Jacobson III
Michael W. James
John J. Jehl
Peter J. Jenkelunas
J. Warren Kalbacker
Laura J. Kaplan
Russell P. Kelley III
William R. Keyes
Philip S. Khoury
Spencer R. Knapp
Christopher R. Knight
Theodore J. Kowalski
Daniel Lavin
L. Peter Lawrence
Andrew L. Lipps
Kenneth H. Loveland
Craig F. Maier
Alan L. Marchisotto
J. Christopher Massey
Richard J. Mazzuto
Leslye Davis Meyer
Brian E. Meyers
Mark J. Mittenthal
Peter M. Moore
Rosemary Morante
Harold G. Morse
Robert H. Muller
Michael P. Najarian
John S. Notman
Philip M. Olander
William Russell Page, Jr.
Douglass B. Payne
David A. Pumphrey
John P. Reale
Spencer S. Reese
John A. Reeves
John M. Resony
William H. Reynolds, Jr.
John M. Rezek
John D. Rollins
Gary D. Rosen
Arthur J. Ross III
David M. Sample
David Sarasohn
Samantha Schreiber
D. Kenneth Schweikert, Jr.
Frazier G. Scott
Paul B. Smyth
Jeffrey C. Sturgess
Kevin B. Sullivan
Carlton C. Taylor
William R. Tingley
Lawrence Wah-Chan Tom
Michael E. Trigg
Gerald Van Aken
Clinton A. Vince
Howard Weinberg
Thomas M. Weiner
James K. Wolcott
Richard Offutt Wood
Hugh B. Woodruff
Timothy D. Woolsey
James Wu

Class of 1972
Burt A. Adelman
Paul J. Ambrosini
Herman L. Asarnow
Mary Asbury
Jonathan P. Baird
Timothy A. Balch
David M. Banash
Elizabeth J. Beautyman
Arthur O. Black III
Peter Robert Blum
Mary-Helen Sheppard Boothby
Thomas M. Buchenau
Roderick A. Cameron
Wendy Bosworth Case
Nona L. Charleston
John Givin Chase II
L. Hamilton Clark, Jr.
Charles Barrie Cook, Jr.
Whitney M. Cook
Robert Lee D'Agostino
Harvey Dann IV
Chester Congdon
   d'Autremont, Jr.
John Paul De Jongh
John W. Eaton
Kristin A. Emerson
Thomas M. Eysmans
Robert J. Fass, Jr.
Robert K. Ferris
Andrew Stillman Fisher
William A. Fisher III
Albert L. Floyd
William M. Foster
James P. Frost
Andrew A. Gaines
James P. Gamerman
Michael I. German
John D. Gottsch
John Gould, Jr.
George W. Graves III
Daniel Green
Holcombe E. Grier
Peter Root Griesinger
J. Bruce Gwaltney
James M. Hall, Jr.
Edward M. Hammond
Mark J. Haslett
Richard P. Hess
Michael H. Huberman
Norman A. Johanson
Woolsey McA. Johnson
Howard M. Kelfer
Glenn M. Kenney
John W. Kirshon
Wendy Evans Kravitz
Douglas T. Lake
Dennis A. Lalli
Robert A. Lawrence, Jr.
Thomas B. Leonard
William E. Lingard
David D. Livingston
John M. MacCallum  ±
George L. Marks, Jr.
John C. Matulis, Jr.
Gary L. Mescon
Stephen C. Metz
Paul Meyendorff
William J. Miller, Jr.
Andrew W. Mitchell
James A. Monahan, Jr.
William D. Morrison
John B. Moses
Nancy Milnor Nagel
John R. Nelson
Philip B. Nelson
David L. Nichols
John J. Novello
John S. Orton
Stephen A. Osborn
Richard C. Palamar
Lewis H. Payne
Abbie Sikes Perlsweig
Joseph E. Peters
James Tate Preston
Jeffrey W. Prince
Thomas G. Regnier
Daniel Alan Reifsnyder
Ralph R. Riehl III
Eliott B. Robertson
Peter E. Robinson
Robert Thomas Robinson
Duncan Salmon
Gregory P. Sammons
Thomas R. Savage
Thomas F. Schaible
Charles Andrew Schloss
Barclay Shaw, Jr.
Charles T. Shaw
Patricia Mendell Singer
Archibald A. Smith III
Gary A. Smith
Sumner M. Smith
Timothy King Smith
Janet E. Spector
William G. Speed IV
David G. Strimaitis
Richard A. Sviridoff
Lucile Howard Tamoney
Thomas H. Tamoney, Jr.
T. Craig Tapley
Susan Eckelkamp Townend
George M. Traver, Jr.
Paul A. Vitello
Richard H. Walker
Roger L. Werner, Jr.
William M. Whetzel  ±
Malcolm D. Woade
Thomas A. Wolk
M. Walter Young
William B. Zachry III
Michael J. Zimmerman

Class of 1973
Elizabeth Harvey Adams
Alyson K. Adler
Barry Ahearn
Arthur L. Baldwin III
David W. Bargman
Steven E. Barkan
Susan Rogers Barnard
Barbara A. Blank
Benjamin J. Bock
Marcy C. Bonola
Diane Fierri Brown
Marjorie C. Brown
Alfred J. Brunetti
Virginia Fabbri Butera
Robert D. Butters
W. Scott Cameron
Elizabeth J. Chamish
Mitchell H. Charap
Burton B. Cohen
Craig Colgate III
Stuart V. Corso
Anne B. Crichton
David Robert Dangler
Bruce Skiles Danzer, Jr.
Julie Johnson Darnieder
Mark Alan De Meulenaere
Peter Anthony DiCorleto
Paul H. Dumont
Kathryn L. Eklund
JoAnne A. Epps
Robert C. Farrell
Barbara A. Fay
Wendy Robbins Fox
Daniel H. Freelander
Alfred J. Garofolo
John D. Gatsos
Jan C. Gimar
Peter Gleysteen
Jonathan L. Gould
Nancy Townshend Haas
Robert P. Haff
Leonard R. Heinrich
H. Susannah Heschel
Bruce D. Hettleman
Steven L. Hoch
Martha Field Hodgman
David I. Hoffman
Kent E. Howard
Elizabeth T. Hunter
Edward W. Huntley
Nancy Perugini Huntley
Susan Brechlin Ivers
Rod M. Jacobsen
Jocelyn J. Jerry-Wolcott
Herbert J. Keating III
Daniel L. Korengold
James A. Kowalski
Janice M. Kozovich
Joyce Ann Krinitsky
John W. Krysko
Karen Fink Kupferberg
Lenn C. Kupferberg
Michael S. Lederberg
Christian L. Lindgren
John F. Luby
Barry T. Madden
Lewis S. Mancini
Denese B. Mann
Patti E. Mantell-Broad  ±
George H. Maxted
Lance R. Mayer
Joseph E. McCabe
Paul H. Midney
Jean M. Miley
Michael C. Mitchell
William H. Nealon
Megan J. O'Neill
Russell H. Parmelee
Aron L. Pasternack
Steven R. Pearlstein
Garry A. Plagenhoef
Natalie K. Pollock
Malcolm F. Poole
Virginia C. Raff
Kathleen Alling Raymond
Nicholas C. Read
Richard J. Reinhart
Christine Gail Reynolds
Richard C. Ricci
Stephanie J. Robiner
Daniel M. Roswig
Carlota P. Schechter
Matthew D. Schor
Judy Sello
Robert F. Shapiro
Marc L. Sherman
James F. Solomon
Douglas Kohler Stewart
Kenneth M. Stone
Karen Netter Stonely
Joan Malatesta Storey
Joel B. Strogoff
Andrew R. Taussig
Patricia Anne Tuneski
Stanley A. Twardy, Jr.
Christine Siegrist
   Vertefeuille
Mark von Mayrhauser
Patricia Scott Webster
Henry S. Weisburg
Martha E. Wettemann
Marjorie Kelsey White
Eric R. Winter
Suzie Chen Wise
Andrew Ian Wolf
James E. Zaccaria
Mark A. Zivin
Paul B. Zolan

Class of 1974
John K. Allen
Janet Wertheimer Anderson
Susan D. Baillet
William H. Barney III
Peter A. Barrett
Elizabeth P. Barringer
Jean Wierzbicki Barry
David A. Barthwell
Gregory A. Bartlett
Joanne E. Beers
Stacie Bonfils Benes
Elizabeth Pelgrift Boak
David C. Bono
Linda A. Borawski
Francisco L. Borges
Charles W. Bowman
Aimee S. Brown
Richard C. Bryan, Jr.
Margaret B. Caldwell
Bruce A. Cholst
Ann Convery
Jeffrey T. Corrigan
Leonard C. Cowan
Steven Julian Crandall
Kathy Donaghey Cruson
Gary Lee Czajkowski
Howard Malcolm De Laittre, Jr.
Lisa Donneson
Ronald Duckett
Erica Dumpel
David Wood Eckels
Laura F. Einstein
Barbara T. Ellinghaus
Jonathan W. Emery
James A. Finkelstein
Charles F. Fitter, Jr.
Robert C. Fratini
Bennett D. Freeman
Andrea J. Galvin
Joseph S. Garamella
Ty E. Geltmaker
Lise J. Gescheidt
Samuel S. Gidding
Deborah T. Goldreyer
Paul L. Gossling
Robert M. Gottlieb
Dorothy J. Greenberg
Paul H. Griffith III
John Hasychak, Jr.
Harry E. Heller
Michael S. Hoskinson
Margaret Bain Huoppi
Frederick H. Jackson, Jr.
Joan L. Jefferys
Bruce M. Kahn
Ronald W. Kaplan
Mary Jo Matel Keating
Paul M. Kelley
James E. Kjorlien
Peter S. Kraus
Saul Kupferberg
Phillip S. LaBove
MaryEllen Fox LaBrecque
Arthur E. Larson
William H. Lawson
Edward M. Leigh
Amy Tenney Levere
George J. Lincoln IV
David Jay Litman
Robin A. Little
Thomas D. Lloyd
Kevin H. Loveland
Margaret W. Meigs
Stephen H. Meyer
John G. Mezochow
Richard J. Moller
Matthew E. Moloshok
E. Chadwick Mooney
Elizabeth Ross Norman
Kevin A. North
Barry M. O'Brien, Sr.
Dana E. O'Brien
Matthew M. O'Connell
Clare Hudson Payne
Carolyn A. Pelzel
Stephen O. Pember
John Picone, Jr.
John W. Powell III
Glenn M. Preminger
Charles W. Putnam
F. James Robinson
Joshua T. Rosenfield
Douglas J. Sanderson
Elizabeth A. Santos
Jeffrey D. Saxe
Stephen A. Saxe
Barton T. Schneider
William F. Scully III
David W. Seltzer
Catherine Harris Shraga
Charles U. Shreve IV
Alan C. Sibert
Steven D. Smith
Sharon Naska Speed
Marcia J. Speziale
David G. Stabler
Marjorie Bradford Stanford
Allan B. Stark
Robert W. Starkey
Lynne Shelnitz Suher
David P. Sylvestro
David T. Taylor
Alex S. Trocker
Barbara Lundy Vaughan
Constance Hart Walkingshaw  ±
Charles G. Ward III
John C. Warfel
Ronald V. Waters III
Edward S. Webster
Eric J. Werner

Class of 1975
John C. Adamec
R. Christopher Adams
Clarkson Addis III
Elizabeth Alden
Peter S. Amenta
Harold W. Anderson III
Robert K. Andrian
John C. Appler
Sandra S. Baker
James E. Balesano
Donna Epstein Barrows
Michael J. Barry
Emily Kimenker Beaton
Joan Seelye Biddle
Robin A. Bodell
Thomas A. Britton
Henry E. Bruce, Jr.  ±
Joseph A. Calabro
Cassandra Henderson Carney
Patrick D. Centanni
Frederick P. Clark
Mark R. Cleary
James William Cuminale
William Daniel Curren
Louise R. Davis
Lyman Delano
Philippe de Laperouse
Jamie Tilghman Deming
Janet Belle Dickinson
Linda Wyland Dronsfield
Katherine B. Epes
Jonathan Estreich
Kathryn Falk Fehrman
Peter A. Fink
John N. Fisher, Jr.
Charles D. Fox IV
Jameson S. French
Stephen L. Gardner
Suzanne Gates
Thomas F. Gerchman
Allen L. Glater
Teresa A. Glatthorn
Thomas W. Goldberg
Howard Goldstein
Frederick F. Graves
Robert J. Griffin
Royden A. Grimm
Elizabeth Kellogg Hamilton
John F. Hampson
Caroline G. Harris
P. Scott Hayim
Carol Powell Heller
Elizabeth B. Hess
Lorie L. Hewitt
Steven E. Hirsch
John D. Holloway
Sarah F. Hunnewell
Richard A. Huoppi
Ann Tulcin Kates
James G. Kirschner
Douglas A. Kuhn
David W. Lander
Richard B. Lander
Erik W. Larsen
Sharon J. Laskowski
Holly C. Laurent
Philip A. Leone
David M. Levin
Laurence A. Levine
William R. Levy
David W. Lewis, Jr.
J. Paul Loether
Elizabeth Allen Lynch
John M. Lynham, Jr.
Frank R. Malkin
Gail Mardfin
Thomas H. Martin
Andrea M. McCrady
Ellen Humphreville McGuire
Mitchell M. Merin
Beth Ferro Mitchell
David Rees Mitchell
Jeffrey S. Molitor
Rudolph M. A. Montgelas, Jr.
Christopher G. Mooney
Charles L. Moore, Jr.
Gary A. Morgans
Lucy K. Morse
Victoria Tilney Munsell
Alex R. Murenia
Laurence M. Newman
William A. Nygren, Jr.
Lisa Demartini Ogburn
Stephen E. Potz
Deirdre A. Redden
Sandra Reyes Robertson
Janet C. Rosenberg
Thomas R. Schreier
David G. Shoemaker
Richard Elliot Slutsky
Kirk A. Springsted
Michael J. Stavola
Eleanor Ingersoll Sylvestro
Victoria Baker Taylor
Susanne Tilney-Peyton
Robert E. Toomey, Jr.
Barbara Brucker Triggs
Richard F. Tucci
C. Stow Walker, Jr.
Robin A. Weinberg
Ronald Mark Williams
Anne Warrington Wilson
Anne Haug Winter
Glenn A. Woods
Richard B. Woodward
Robert L. Yusem

Class of 1976
Kent E. Allen
Susan Everts Allen
Dita Amory
Mark L. Baird
Peter M. Baker
Gino A. Barra
Andrew H. Bassford
John D. Battle
Donald C. Baur
Louis K. Benjamin
Philip J. Bieluch
David S. Bilski
Emily Smith Blaskey
Geoffrey R. Booty
Helen Platt Booty
Roger W. Bowie, Jr.
Susan Churchill Bowman
Nicholas F. Brady, Jr.
Stacey A. Bredhoff
Philip V. Brewer
Othar L. Burks, Jr.
E. Greer Candler
Major Capers
Jennifer Binzen Cardoso
Anne Jones Carter
Jeffrey S. Carter
John P. Clifford, Jr.
John H. Connelly
Kathrine Kawamura Corliss
Samuel B. Corliss, Jr.
Eric H. Corwin
James T. Cowdery
Robert G. Cox
Susan McGill Cross
Timothy Albert Cross
Susan B. Curtis
Frederica Miller Davis
James Edward Devery
Matthew S. Dominski, Jr.
Jon Marston Donnelly
Jonathan Edwin Doolittle
Sheila Jean Driscoll
Russell T. Eidmann-Hicks
Stephanie B. Enstice
Robert H. Fernald
Deborah E. Fillion
Eileen M. Fischer
John Fischer, Jr.
Michael J. Flis
James E. Forbes
Jean Beckwith Funk
James S. Gascoigne
John S. Gates, Jr.
Linda J. Gesualdi
Eric Gibson
Michael S. Gilman
Dorothea M.S. Glatte
Richard W. Goode, Jr.
Susan M. Grier
Louisa Craib Griffes
Diane R. Guinta
Terry Michel Gumz
Elizabeth Boles Gutterson
James H. Handelman
Stephen C. Haydasz
Lisa M. Heilbronn
Margaret L. Herzog
Mark Hollingsworth, Jr.
Frank A. Holmes
Stuart R. Horling
Judith A. Hudson
Eleanor Ward Hyland
Margery Lyman Izard
Margot H. Jaffe
Karen A. Jeffers
Christopher John Jennings
Eads Johnson III
Margaret R. Johnson-Orrick
Gary S. Jones
Charles L. Kellner
Jeffrey E. Kelter
Frederic H. Knapp
Stuart L. Koman
David R. Kyle
Peter M. Langdon
Gerald F. La Plante
Walter E. Lawn
John I. Lebeaux
Peter M. Lebovitz
Judith P. Lederer
Scott F. Lewis
Susan E. Lewis
John T. Linehan
Richard S. Lovering
Hope Ramsing Lynn
L. Lindsay Mann
Barbara Sobotka Marsh
Patricia J. McHugh
Philip K. Meister
Rochelle F. Homelson Meister
Andrew K. Merz
Robert K. Meyers
Michael T. Mistretta
Elizabeth Dean Montgelas
Alan T. Moore
Mary Penniman Moran
Peter J. Morin
Deborah Moriah Moser
John T. Muro
Stephen H. Norris
Michael T. O'Brien
Michael E. O'Hare
Sean E. O'Malley
James J. O'Neill
John R. Orrick, Jr.
Deborah Packer
Robert S. Parzych
Elaine Feldman Patterson
Robert J. Peterson
Winthrop D. Piper
Stephen J. Poole
Andrew Hobart Porter
Cynthia S. Prevey
Scott W. Reid
Rebecca Dunn Reinmann
Donald V. Romanik
Carla L. Rosati
George P. Rose
Susan H. Rosenwasser
David A. Rountree
Michael L. Roy
Paul R. Sachs
Mark J. Salonia
JoDonna S. Scala-Marsh
Amy Kravitz Schiller
Harry R. Schuh
Richard W. Schweikert
Melvin R. Shuman
Joseph J. Sinnott III
Harold A. Smullen, Jr.  ±
James E. Solomon
Laura Fecych Sprague
Charles P. Stewart III
Paul W. Sutton III
Nils O. Tcheyan
Laurie Brown Tranchin
Steven D. Triggs
Steven W. Usdin
James A. Vieira
Nancy Motley Walton
Lori Duff Weddell
Carol Monaghan Weir
Susan E. Weisselberg
John W. Welch
Andrew B. Williams
Tracey M. Wilson
Mark K. Zen


Class of 1977
Louis J. Aronne
Sophie Bell Ayres
Thomas J. Barker
Charles L. Bathke
Steven G. Batson
David B. Beers III
Hillary R. Bercovici
Priscilla W. Bercovici
Joan I. Berger
Stephen R. Bernstein
Donald S. Berry
Gail Bogossian
Wendy J. Bracaglia
Peter G. Braman
Leslie Brayton
Judith C. Brillman
Robert K. Brogadir
Marian Kuhn Browning
Robert C. Buffum, Jr.
Digna Docal Burns
Gregory M. Burns
Edward L. Carpenter II
Angelee Diana Carta
Mary Stodolink Cheyne
J. Gilmore Childers
Jeanne A. Closson
Mary H. Coolidge
David N. Coratti
Ralph Clement Darling III
Sarah Gordon De Giovanni
Megan Maguire de Roulet
Brian James Donnell
Richard S. Elliott
Jeffrey N. Farber
Suzanne Durfee Farrington
Deborah A. Flower
Martha J. Freimuth
Robert J. Friedman
John T. Gianis, Jr.
John C. Gillespie
Barbara Castle Ginsberg  ±
Harold C. Granger
David I. Greenspan
Kenneth D. Grillo
John J. Grous
Gregory N. Hagan
Diana Lee Hammond
Maureen C. Healy
Mark Henrickson
Blair A. Heppe
Laurie Grauel Herec
Marla Zimmers Hewitt
Robert F. Hilgendorff
Jason J. Jacobson
Christopher A. Jepson
Jill Epstein Jones
Frank V. Judson
Steven M. Kayman
Gary R. Kevorkian
Joseph H. Kluger
Roger R. La Charite
J. Carey Laporte, Jr.
Jan L. Larsson
Ross A. Lewin
Barbara Hayden Lewis
Stuart S. Lovejoy
John D. Mahder
Karen L. Mapp
David N. Marks
Melodye Wood Marks
James M. McGrath, Jr.
John A. McKenna, Jr.
Richard W. Meier
Jeffrey S. Meltzer
Pamela Waleryszak Meyer
Robert C. Meyer
David J. Murphy
Gregory S. Murphy
Robert D. O'Leary, Jr.
Michael A. Osur
Paul J. Pantano, Jr.
Laurence M. Papel
James E. Parker
Marc A. Pearlin
Peter K. Phinney
Alan H. Plough
Carol Plough
Charles A. Poole
Matthew R. Quigley
Paul M. Reinhardt
Henry C. Riely
Theodore C. Roman
Margaret Felton Romanik
David A. Rosen
Nancy Hayim Sagon
Virginia Sanchez
R. Jeffrey Sands
Roger I. Schreck
J. Craig Shields III
William N. Shoff
Ralph D. Sinsheimer
Harriet F. Smith
Charles E. Spicer, Jr.
Claudia Zanger Springer
Jane Lindsay Stavola
Peter A. Stisser
Morris W. Stroud II
Stephen M. Sunega
Samuel W. Thayer
Jonathan S. Thompson
C. Bowdoin Train
Alyson Henning Walker
Alexander R. Weedon
Mary A. Wertheim
Bruce A. Wessel
Valerie McKee Willey
Cynthia Mohr Wolcott
David L. Wolf
Peter C. Wolk
Debra J. Young
Michael A. Zampaglione

Class of 1978
James W. Abrams
Livia DeFilippis Barndollar
Laurie A. Basch
Cynthia L. Bero
Lisa G. Bisaccia
Manya C. Bouteneff
John D. Brigham
Cionna M. Buckley
Lisa Passalacqu Burch
Katherine Pryor Burgeson
R. Bruce Cameron
Robert J. Carey
Clare T. Casademont
Virginia Russ Chalmers
Walter L. Champion, Jr.
Robyn Weinstein Cimbol
Robert D. Claflin
C. G. Coats-Thomas
Cynthia Wessick Cohen
Michael H. Cohen
Susan Cohen
Daniel Beckel Cote
Linda Alexander Cowdery
Malcolm Ries Daniel
Julie Demeter Darling
Cynthia Killian Dodd
John Kenneth Doldoorian, Jr.
Virginia Dunklee Duke
Meredith McKim Dunne
Peter D. Edwards
James A. Essey
Nina E. Essey
Kenneth A. Feinswog
Jeanine M. Figur
Elaine L. Fleming
Mitchell S. Gandelman
Lois J. Geist
Charles D. Glanville
Scott R. Goddin
Ira N. Goldman
Francis C. Gray III
Heidi M. Greene
James G. Gregg
Kenneth S. Grossman
Nanette C. Harvey
Edward A. Hawkins
Barbara Wolf Jablow
Charles J. Johnson III
Lauren Perry Jones
Ann Schube Katzenstein
Nancy Riemer Kellner
Stuart H. Kerr
Michael J. Kluger
Caleb D. Koeppel
Charles B. LaLone
Thomas D. Lenahan
Geoffrey P. Leonard
Lise Levin
Jory F. Lockwood
Scott B. MacDonald
Brett MacInnes
Gregory H. Madding
George E. Malhame
Gary D. Markoff
Peter S. Martin
Paul F. McBride
Elizabeth P. McCarter
Nancy McDermott
Barbara Fischer McQueeney
Deborah Sikkel Meny
Jeffrey A. Merz
Peter T. Mott
Laura L. Mountcastle
Margaret Eisen Myers
Anne N. Neilson
Katherine Keesling Newland
William Ross Newland III
Elizabeth Parker Nibley
D. William O'Brien
Mark A. O'Connor
Brian V. O'Donoghue
A. Cristina Orsi-Lirot
Edward D. Pardoe III
Joseph A. Patrina, Jr.
Robert B. Pawlick
Lisa Christensen Petersen
Robert F. Phelps, Jr.
Clay E. Phillips III
Gail Zelman Phinney
Margaret O'Connell Rathier
Elizabeth Riemer Reece
Carl A. Roberts
Steven D. Roberts
Arthur W. Robinson III
James H. Rotondo
David J. Rowland
Margaret Mistretta Sandwick
Anthony L. Schaeffer
Robert B. Schlesinger
Steven G. Shapiro
Lynn Cook Shryock
Leslie Cooper Sillcox
George Lewis Smith
James P. Smith
Donna Clarke Stroud
Ellen Supple
Margaret McKean Taylor
Andrew S. Terhune  ±
Karen Kelsey Thomas
Tina Poole Thomas
Stephen C. Titus
S. Tylor Tregellas
Jeffrey M. Voigt
David J. Weisenfeld
Ann Thorne Whalen
Peter L. Williamson
Jeanne Wilson
Amey Witbeck Witherbee

Class of 1979
Jane Terry Abraham  ±
Elizabeth Jean Adams
Edward P. Almy, Jr.  ±
William W. Ambrose
Lynne A. Bachofner
Jane G. Beddall
Deborah Kunhardt Biglow
Emily Latour Bogle
Mark Bonadies
Aaron M. Borkowski
Hendrik W. Bouhuys
Anne A. Brainard
George M. Brickley
Clinton R. Brown
Frederick C. Buffum
Julie Rogers Bullard
Anne Fairbanks Childers
Thomas V. Cholnoky
Marion DeWitt Cook
John A. Cox II
Kenneth Charles Crowe II
Tori Dauphinot
Thomas Hartley Davidson
James Joseph Davis, Jr.
Nancy Miller Davis
Peter Alan Davis
Elizabeth Howard de Laperouse
Louise Helen Dewar
Karen Schloss Diaz
David Peter Diefenbach
Elizabeth Kelly Droney
David N. Duncan
Susan Saltonstall Duncan
Andrew J. Escoll
William P. Fornshell
Eric R. Fossum
Nina Patricia Fournier
Calvin W. Frese, Jr.
Kenneth J. Friedman
Jonathan D. Gates
Cynthia Flanagan Goss
Linda Popkin Greenberg
Dianne Rosentrater Grubb
Anne Warner Hall
Nicholas H. Hanna
James D. Hart
Christine Terry Hedge
Kevin M. Hennessey
William A. Irvine
Thomas W. Izard
Joanne E. Johnson
Thomas W. Johnson
Britton Jones
Amy D. Katz
Ronald P. Kaufman, Jr.
Lynn Kennedy
Thomas W. Knowlton
Kenneth G. Kraus
Stephen C. Lattanzio
Peter O. Lawson-Johnston II
Joseph P. LoRusso
Coppage Tucker MacFarlane
Kevin J. Maloney
Judith Feinberg McGhee
Thomas J. Miller
Diane Molleson
Christopher P. Mosca
Virginia MacLea Murtaugh
Christopher L. Myers
Sarah Wright Neal
David W. Parr
Barlow L. Peelle
Barry J. Perlman
Yolanda Sefcik Preysner
Alexander B. Price
Seth R. Price
John P. Rafferty
Scott M. Ramsay
Mark L. Ravesloot
Christopher M. Reeves
Kent D. Reilly
William P. Rogers III
David P. Rosenblatt
Anne Tolley Rotondo
Sidney A. Rowell
Richard D. Sager
Mohamoud H. Saleh
Gary M. Savadove
Linda D. Scott
Jeffrey H. Seibert
Robert C. Shields III
Donald H. Silk
Holly Singer-Eland
Todd E. Solodar
Bruce Somerstein
Deborah Meagher Stanley
Jonathan L. Stanley
Julia Stearns
Andrew M. Storch
Susan L. Tananbaum
Frances Dobbin Thayer
David A. Travalini
Uko E. Udodong
Paul N. Votze
Christine Wainwright
Thaddeus J. Walkowicz
Catherine Bostwick Wilson
Charles L. Wilson III
Lynne Bagdis Wilson
Eileen Condon Wiseman
Peter R. Ziesing
William H. Zimmerling
Jon H. Zonderman