‚ÄčExamining a poster at the

Faculty and Staff

Legend:
* Deceased 
Suzanne L. Aber P'13
Sonya S. Adams
Carolyn J. Anderson
David S. Andres '04
Kathryn D. Andrews
Ana C. Arboleda
E. Kathleen Archer
Joseph C. Barber
Joanne Berger-Sweeney
J. Harry Blaise '94
Breton Morris Boudreaux '04
Jennifer L. Bowman
Christopher D. Card
Sonia Cardenas
William H. Church
Caitlin E. Claflin
Lori L. Clapis P'18
Debbie D. Cook
Michael A. Cook
Kathleen A. Curran
William Daniel Curren '75
Carolyn J. Darr IDP'03
Peter E. Delaney P'16
Michelle C. Deluse '12
Leslie G. Desmangles P'91, '99
Jeffrey M. Devanney '93
Caroline H. Deveau
Stephen J. Donovan
Philip J. Duffy '84
Aliza Elwell
Chanel Erasmus '15
Ellison Banks Findly
Sheila M. Fisher
Elizabeth T. Fitzgerald
Andrew Flibbert
John P. Fracasso
Christopher R. French P'18
Adrienne Fulco
Janice E. Gorman
Matthew L. Greason '03, M'10
Allison E. Grebe
Adam J. Grossberg
Brian J. Heavren
Joan D. Hedrick
Michael K. Higgins
Christopher S. Hoag
Laura J. Holt '00
Taniqua K. Huguley '15
Pamela G. Jarrett
Calvin Johnson Jr.
Marcia Phelan Johnson P'07
Jessica Jones
Dina Jorge
Kathleen E. Kelly
William J. Knapp
Ann Marie Krupski '93
Randolph M. Lee '66
Patrice A. LeMoine
Michael E. Lestz '68, P'13, '19
Benjamin P. Ligas
Laura R. Lockwood M'95
Ellen M. Lombardi
Jason C. Luis '00
Noelle B. Marchaj M'13
Susan A. Masino
John Michael Mason '12, M'14
Dickens Mathieu
Dominique S. Matteson
Sean T. Meehan '04
John D. Mertens P'10
Elitsa V. Molles '04
Dylan J. Mosenthal '12
Ralph O. Moyer Jr.
Christine Nilson
Kristen J. Noone M'07, M'07
Gretchen Orschiedt
Consuelo M.A. Pedro '15
Robert F. Peltier IDP'91, M'92
Angel B. Perez
Erin P. Pollard
Christina Salvon Posniak
Katharine G. Power P'06
Adrienne O. Quinn
Michael P. Raciti M'11
Latha K. Ragunathan
Peter D. Rawson
Allison Read
Melissa Bronzino Regan '87
Gary Reger
Roberta M. Rogers-Bednarek
   IDP'10, P'18
Jason Rojas M'12
Todd Ryan
Craig W. Schneider P'99, '05
Mark R. Silk
Kerry M. Smith
Nancy J. L. Smith IDP'96, P'09
Karla J. Spurlock-Evans P'14
Melanie Stein
James A. Trostle
Cynthia Van Doren IDP'10, M'14
Susan M. Van Veldhuisen IDP'09
Erik Vogt
Hope Wayman
Abigail Fisher Williamson
Sarah S. Wolcott '15
Jennifer Wrobel '07
William R. Barnett
Nicholas J. Bellas '16
Molly D. Belsky '16
Joanne Biancamano
Christopher J. Binnie '12, M'14
Timothy B. Cimini M'15
Timothy L. Cross '04
Henry A. DePhillips Jr. P'82,
   '83,  '88
Christopher M. Houlihan '09
Frank Kirkpatrick '64
Shaun J. McGann '14
Ralph A. Morelli P'06
JeeEun Park '16
Jill M. Rousseau '07
Brittany J. Toce
Jesse A. Vazquez '12
Andrew H. Walsh '79
Emily J. Wanczyk
Abigail A. Whalen '15

Former Faculty and Staff
Sherry Royer Affleck IDP'03
David J. Ahlgren '64, P'94
Gustave W. Andrian '40, P'75, '79
Burton Luke Apfelbaum '75,
   P'08, '11, '14
James J. Armillay Jr. '12
Jason P. Azevedo '08
Mardges Bacon
Laura Ledbetter Baird '84
Michael R. Bangser
Andrea B. Barhydt '08
Dutch Barhydt '81, M'04, P'08
Elizabeth O'Brien Berl '88
Matthew V. Bermudez '09
Molly A. Bernstein '11
Pamela J. Besteman
Kristin M. Blanchfield IDP'94
Mikhael H. Borgonos '08
David M. Borus '68
James R. Bradley '57, P'87, '98
Philip S. Brown Jr. M'69, P'00
W. Miller Brown
Patricia J. Bunker
Matthew Spencer Burfeind '92
Mary Elizabeth Burns M'93
Michael R. Campo '48, H'96,
   P'80, '82
Jared Carillo '04
Ramona Stilley Carlow '84
Nels Eric Carlson '90
Jennifer J. Carvalho '01
Steven Charleston '71, H'92
Georgiana S. Chevry '01
Mary Stodolink Cheyne '77
Sheila A. Church
William L. Churchill
P. Joseph Clark Jr. '07
John William M. Claud '91
Nancy Collins
Ward S. Curran '57, H'12, P'92,
   GP'12
David W. Dangremond P'14
Michael R. Darr
Anthony D. Dell'Aera '98
Paul R. Deslandes Jr. '87
Susan Lois Dixon '90
Helen R. Dyar
James D. Ebert
Ralph E. Emerick *
Susan Joy Erickson '91
Clyde A. Ettienne-Modeste '96
Maureen Field
Sara Klein Fleischer '91
Michael Fotos III
Kathleen L. Frederick '71, P'07
Kendra A. Gedney '11
Thomas Palmer Gerundo '92
John A. Gettier
Stephanie A. Goetz '15
Robert Neal Goldsmith '99
Beth L. Gottung M'03
Michael D. Goulet '11
Shyam S. Gouri Suresh '03
George R. Graf M'83, P'05
Joanne M. Grondin IDP'95
Karl F. Haberlandt
Jennifer A. Hall '89
Richard G. Hall '58, P'86
John N. Halverson '07
Megan M. Hambrick '01
Gerald J. Hansen Jr. '51, P'78,
   '84, '88, GP'12, '16
Caroline R. Hardy
Leigh M. Howard '12, M'14
Roberta N. Jenckes M'87
Thomas L. Johnson Jr. '07
David A. Jones M'05
Joseph O. Kohlman '03
James Edward Lane '92
Joshua B. LaPorte '02
Mary H. LaPorte M'76, P'02
Angela Maria Latina
  Giliberto  '94
Eugene E. Leach P'07
Sharon G. Lewis '86
Randy J. W. Lim '11
Isabelle Parsons Loring '87
Rhonda Haynes Luck '97
Jose R. Lugo '95
Margaret P. MacClarence '86,
   P'14



Bruce N. Macdonald '56
Nicholas Tucker MacLean '95
Michael R. T. Mahoney
Todd R. Mandella '97, M'00
Alexander D. Manevitz '09
Karen L. Mapp '77
Tanya C. Marston '00
Yumi M. Matsuo '11
Juliana Garro McCormick '86
Elizabeth Sumner Meahl '91
Channon S. Miller '11
Chloe M. Miller '14
Beth Louise Molloy '96
Christine T. Moody '10
Alexis Brashich Morledge '90
Ann B. Mulcahy '96
Elise C. Musumano '11
Mario Augusto Costa Neto '87
Lindsay A. North '06
Clare Doran O'Donnell IDP'87
Elizabeth P. O'Meara '90
Brendan E. Padgett '04
Borden W. Painter Jr. '58, H'95
Michael Abalos Pangan '90
David Sanders Payne '92
Robert A. Pedemonti '60,
   M'71, P'88
Judith Perkins P'96
Richard M. Ratzan '67
William H. Reynolds Jr. '71
Scott W. Reynolds '63, H'11,
   P'92
Susan K. Rodney '97
Eric Rosow '86, M'88
Nina R. Del Turco P'84, '91
Nancy G. Rossi IDP'12, P'02
Anne Tolley Rotondo '79
Benjamin J. Russo '97
Jessica Catherine Sabbagh '95
Alexander D. Salvato '10
Rachelle M. Sanders M'97
Regardt Schonborn '06
Kevin Francis Scollan '89
Brandon G. Serafino '14
Gordon W. Sewall P'14
Amy E. Seymore M'01
Mark Shapiro '62
Robin L. Sheppard M'76
Megan E. Shutte '00, M'03
Barbara Sicherman
Heather K. Smith '92, M'95
Lisa Trocki Smith '88
Michelle E. Smith '08, M'11
Abigail Smitka '11
Christina Tsoules Soriano '98
J. Ronald Spencer '64
Marcia J. Speziale '74
Sophie D. Starchman '11
Robert C. Stewart *
Prescott D. Stewart '93
Kevin B. Sullivan '71
Morgan Rissel Tarr '98
Nicole A. Tateosian '96, M'99
Mark Joseph Tenerowicz '91
Deborah D. Thompson '91
Shayla L. Titley '02
Kelli J. Tomlinson '94
Robert Vincent Toomey '96
Rosalyn I. Toper IDP'89, M'94
Ashley G. Turney '93
Karen Krueger Tyler IDP'89,
   P'87, '91
Kathryn T. Van Sickle '12
Nancy T. vanderVelde '87
Andres F. Vargas Heredia '11,
   M'13
Wendy S. Walker '87
Karen Michelle Ward '91
Ralph G. White '68
Stanislaus Finlay Whittlesey
   '89
Stephen Everett Willard '91
Tracey M. Wilson '76, M'84
David Winer P'86, '93
N. Robbins Winslow Jr. '57
Helena Zhang '12
Susan C. Zibell '97

Legend:
 * Deceased