Members of Brownell Nest at Convocation

Classes of 1980-1989

Legend:
± Class Agent
* Deceased 
Class of 1980
Gary M. Abramson
Bruce C. Adams, Jr.
V. John Alexandrov III
Susan S. Angelastro
Amy Bagan
Woodrow M. Baird
Cynthia Rolph Ballantyne
Patrice Ball-Reed
Paul G. Beers
Andrew J. Bendheim
Tracy Bodine
Nancy Clarke Brewer
Margaret Zox Brown
William R. Bullard II
Karyn Webb Campbell
John W. Chandler, Jr.
Anthony J. Chase
Nancy A. Clayton
Gary S. Cohen
Betty Wallace Corty
Scott Alan Craig
Amy Louise Davis
Donald Charles De Fabio
Nina McNeely Diefenbach
Nicholas Jeffrey Dowling
Hugh Patterson Drescher
Lanier Drew
Marshall Newton Dudley, Jr.
Robert Marchbanks Dudley, Jr.
David G. Dunn
William L. Einstein
Judith Ambrose Ewald
Rowena Summers Fenstermacher
Leslie L. Finch
Marjorie Martin Fisher
Jordan S. Fried
Rebecca J. Friedkin
James J. Garrahan
W. Whitney George
Thompson A. Gerke
Elizabeth T. Gildersleeve
Roberta Goganian
Carol Ann Goldberg
Robert M. Golding
Joseph H. Golec
Stephen M. Greene
Eric P. Grevstad
Kenneth J. Halpin
Robert S. Herbst
Michael P. Hinton
Deborah White Hrobon
Michael C. Huebsch
Thomas A. Hunter
Sarah Ivins
Steven D. Jacobs
Bruce P. Johnson
Denise Jones
Peter S. Jongbloed
Robert H. Keyes
Patricia Mairs Klestadt
David J. Koeppel
Leonie H. Kramer
J. Page Lansdale
Mark A. Leavitt
Scott A. Lessne ±
Harry J. Levenstein ±
Scott M. Leventhal
Alan P. Levine
Alison Legge Martin
James B. Martin
Sean W. Martin
Pamela Germain Matt
Andrew A. McAleer
Jamie Petillo McCauley
Thomas R. McCauley
Michael McGovern
Thomas E. McGowan
Thomas L. Melly
Catherine A. Menard
Daniel Harris Meyer
Deborah Brown Murdock
Jean M. Murphy
Elizabeth Isham Nichols
Richard E. Noble
Jean Lambertson Nowak
Alice M. O'Connor
Elizabeth W. Parker
Joanna Janoska Peterkin
David H. Pfeiffer
Suwathin Phiansunthon
Timothy R. Phillips
Laura Fergusson Plumb
Robert J. Plumb III
Susan P. Proctor
Robert A. Ravenscroft, Jr.
Roger H.P. Read
Werner Rosshirt
E. Macey Russell
Mark R. Scheibner
Robert W. Schmidley
Linda E. Scott
J. Connor Seabrook
Frances Plough Seder
Jane Dwight Seibert
Randolph P. Serafino
Robert G. Shaw
John A. Shepard Jr.
Stephen B. Slade
Christopher H. Sloan
Elizabeth Curtiss Smith
David L. Snyderwine, Jr.
Elizabeth Green Snyderwine
Paul S. Sperry
Kathryn M. Stauss
Joan E. Steuer
Douglas F. Stone
Steven B. Stuart
Cornelia Parsons Thornburgh
Sara Sherman Thorne
Charles E. Tiernan III
Lawrence R. Townley
Janice M. Trojan
Carol Green van Oosterwijk
Susan A. Vuylsteke
Anthony Hartswell Woodson III
Edward M. Wrobel, Jr.
Robert C. Yingling
George A. Young

Class of 1981
Leonard P. Adam
Robert J. Aiello
David I. Albin
Ellen Gould Baber
Peter L. Bain
Dutch Barhydt
Ann Bassett
Susan Kidman Bauerfeld
Bruce M. Berg
Barry D. Bergquist
Liane C. Bernard
Saundra Kee Borges
Elizabeth Carrigan Boyle
John B. Braskamp
Katherine S. Bren
Virginia O'Brien Brennan
Andrea L. Buffum
Karen A. Burke-Haynes
J. David Cameron III
Joseph A. Camilleri, Jr.
Thomas H. Carroux
Joan Campo Carter
Thomas M. Chase
Sibley Gillis Classen
Richard G. Clift
Sarah Carter Clunan
Wendy Shoolman Coke
James A. Corvino
Peter J. Coughlan
Stephen J. Coukos
Sidnie White Crawford
Richard Priddie Dahling
Francesca Seeger Dalglish
James Frank D'Angelo
Gabriele S. DeFrances
Susan Schultz Denham
Marie Bernadette Di Taranto
Antonio Tomas Docal
Julie Johnson Doonan
Peter S. Duncan
Dorothy Bundy Dylag
Stephen M. Dylag
Diana Furse Fiske
Nancy McCulloch Flanagan
Valerie A. Foley
Michael E. Fournier
Rosemary Spier French
Judy Klein Gardner
David R. Giblin
Errol Train Giordano
Ross O. Goldberg
Philip W. Grabfield
Elizabeth Kilbourn Graham
Penelope Sutter Grote
Scott I. Growney
Myron E. Gudz
Ann Tucker Hackett
Kevin P. Hall
Lisa Lorillard Halsted
Eric Hammer
Anthony C. Hass
Ellen Nalle Hass
Theresa Pezza Hennessey
Timothy P. Henry
Laura Roulet Hernandez
Marla J. Hexter
Edward Hing
Wendy Jeffery Hubbell
Lisa H. Hunt
Laura Laughlin Johnson
John B. Kawecki
Eleanor Wenner Kerr
Roger A. Knight
James R. Lamenzo
Lynn L. Laskowski
Josephine Lauriello
Michael P. Le Clair
Lauren B. Lepanto
Eng Seng Loh
James B. Longenbach
Ellen D. Look
Carolyn Hampton LoRusso
William K. Luby
Justin S. Maccarone, Jr.
Anne P. Madarasz
Isabel Lerman Mahalick
Gaylene M. McHale
Deanne G. McKee
Mary Eigler Megargee
Diane L. Napert
Macauley B. Nash
Frank T. Netcoh
Peter J. Nolan
John F. O'Connell, Jr.
Anne Montgomery O'Connor
Kevin P. O'Rourke
Gary M. Palmer
Philip J. Pedro
Peter B. Pfister
Katherine Rae Phillips
James B. Pomeroy
Gail L. Powell
Benjamin P. Procter
J. Gavin Reardon, Jr.
Leslie A. Richardson
C. Madison Riley III
Thomas J. Roche, Jr.
Louisa P. Rodriguez
Paul F. Romano
Lawrence S. Rosenthal
Ami E. Rothschild
Beth Young Rush
Persheng Sadegh-Vaziri
Paula M. Sarro
James A. Shapiro
Tuck Woh Shum
Alison Brennan Shutt
Charles E. Shutt II
Anne Murray Smith
Michael S. Smith
Dede Seeber Stone
Lynn Susman
Edward A. Theurkauf
George Hammond Tilghman, Jr.
Lydia Ewing Tolley
Nelson A. Toner
Joseph E. Troiano
Paul J. Velardi
Peter J. Whalen ±
James F. Whelan
Robert H. Williams
Ernest I. Wilson
Pamela B. Wilton
Strick J. Woods

Class of 1982
Khooshe Adib-Samii Aiken
Gayle Dugas Alberico
Steven R. Andsager
Susan Haff Armstrong
Victoria S. Aronow
Lisa A. Bailyn
Brodie A. Bain
Margaret Evans Beers
James D. Bishop, Jr.
Judith Bolton-Fasman
Regina E. Bonsignore
Karen Miller Boudreau
Steven G. Bracken
John T. Brady
Michael H. Brown
Charles C. Buffum, Jr.
Michelle N. Buonocore
Janet Rathbun Buyers
John C. Cahill
Lucy C. Carney
Juliette Griffin Case
R. Scott Cassie
Janice Kunin Castle
Michael J. Chazan
Sandra B. Chin
H. Ward Classen
David J. Congdon
Sandra Frazier Connelly
Nancy Dann Corn
Sharon Saul Davis
Henry Alfred DePhillips III
Peter Delano DeRose
James Martin Dod
Robert Scott Doran
Kevin Mark Doyle
Steven A. Elmendorf
Roy H. Ervin Jr.
Jennifer Olshan Estabrook
Scott Graham Estabrook
Mohamud H. Farah
Bailey Johnston Farrin
Robert F. Ferguson
William J. Fiske
Andrew S. Fox
Dennis W. Gillooly
Leila Gordon
John M. Greene
Stephen R. Guglielmo
Catherine K. Gura
Kalpana Chaturvedi Gustavson
Mindy S. Hammer
Cary L. Handelman
Claudia A. Hart
Thomas M. Hefferon
Jeffrey L. Hilburn
William J. Huffer, Jr.
W. Alison Huszar
Joan Shriver Janov
Christina Masters Jones
John D. Josel
Patricia Hooper Kelley
Emilie Kaulbach Kendall
Andrea S. Keogh
Margot Keene Kerns
Christine Lamensdorf Kleinert
Christopher P. Ladas
Sarah M. Larkin
Ellen M. Lasch
Robert P. Leavitt
Carmen Leslie-Rourke
Deborah Schwartz Lessne
Barbara Sherman Levison
William S. Lindquist
Amy Randall Lynch
Stephen T. Madeira
Deborah E. Mapes
Tomas G. Mathews
James R. McGhee II
Joyce Ackerman McGhee
Jocelyn McWhirter
Michael G. Merin
Jeffrey K. More
J. Patrick Morris
Mark D. Murphy
Nancy Kessler Netcoh
Gwen Illick Neumann
Tony E. Pace
David A. Palmero
Kenneth J. Papa
Jessica I. Pecchenino
Thomas W. Perry
Ann Martin Pfister
Peter M. Phillips
Denise Kezerian Pitkin
Elizabeth Engelke Poole
Carl D. Rapp
Joseph V. Reineman, Jr.
Laura Hewitt Riley
Natalie Hogg Roche
David M. Roman
Alice Harlow Ronconi
Christina Holdridge Rosen
Charles W. Rosenfield
John M. Roy
Seif Saghri
Thomas L. Savage
Sara Klocke Scarfone
Brook Messier Scott
Joanna Jeanne Scott
John Wallace Scott
Richard E. See
Barbara J. Selmo
Elizabeth M. Shipley
Rise A. Singer
Palmer H. Sloan
Peter A. Smialek
Ellin Carpenter Smith
Matthew P. Smith
Llewellyn P. Snodgrass
Albert R. Subbloie, Jr.
Scott D. Sullivan
Megan N. Svensen
Elizabeth O'Herron Swindell
Wilfred J. Talbot III ±
Thomas W. Tarca
Annemarie B. Taylor
Scott C. Taylor
Christopher S. Tolerico
Tracey Caesar Tolerico
Lawrence A. Torres
Michael D. Tucci
Rhea Pincus Turteltaub
Virginia Knetzger Unger
Joseph H. Upton
Suzanne Engdahl Upton
Robert C. Veidenheimer
Patricia Davis VonJena
Craig G. Vought
Elia C. Walsh
Charles R. Welsh
Bernard James Yanelli, Jr.



Class of 1983
Andrew M. Aiken
Denise M. Atkinson
Cara C. Bachenheimer
Jeffrey C. Bamonte
Alexander C. Banker
Todd C. Beati ±
Ruth Flaherty Beaton
David P. Berey
James S. Birch
Susannah Clifford Blachly
C. Mark Boelhouwer
Mary P. Braman
Michael F. Brigham
Rosemary Brown
William C. Brown IV
Erik A. Bruun
Timothy Dillon Clarke ±
Ellen Soffin Coffey
Sarah K. Cohn
William F. Colby, Jr.
Michael C. Collins
Douglas T. Corwin, Jr.
Wendell Strawbridge Cozzi
David Michael Curtis
Glen Robert D'Abate
Henry S. D'Auria
Chris Raymond Delaney
Mark Pendleton Dibble
Brian Douglas Dorman
Joan Harding Dowling
Michael A. Elia
Alice Simon Ericson
Robin L. Fins
James B. Frederick
Lauralyn G. Fredrickson
Lynda A. Gaines
Keith I. Gallagher
Margaret Morris Goldberg
Steven M. Gomes
Lawrence D. Greenberg
James F. Grenen
Matthew T. Gworek
Glenn E. Hartsoe, Jr.
Teresa Johnson Hartsoe
Louise B. Heck
Mary Elizabeth Herbert
Kevin P. Higgins
M. Benjamin Howe
Victoria K. Huestis
Janet Bollinger Huley
David B. Iannarone
Charles S. Ingersoll, Jr.
Michael J. Isko
Tracy Swecker Jaeger
Amy Katharine Johnson
Carolie Wildrick Johnson
Maureen Harrity Joyce
Edward B. Kaplan
Linda Gillett Katz
Todd D. Lavieri
Andrea M. Leavitt
Daniel H. Leavy
Allen N. Lepore
Lisa Nebbia Lindquist
Lizabeth D. London
Karen MacDonald Lynch
Stephen P. MacDonald
Elizabeth Eagleson Mackie
Robert L. Markstein
Ami Clymer Maron
Hillary Spizzirri McAtee
William M. McAvoy
Karen Sprinthall McKenna
Thomas M. McKeown
Steven P. McManus
John R. Melanson
Thomas G. Merrill
Laura M. Midgley
Oren F. Miller III
Susan M. Miller
Douglas A. Morse
Michael W. Muchmore
James J. Murren
David G. Nagle
Jacqueline A. Nenner Hopper
Howard Scott Nesbitt
Lauren J. Niclas ±
Kevin M. O'Callaghan
Angelos P. Orfanos
Paniporn Phiansunthon Potrepka
Dominic A. Rapini
Glenn H. Ratcliffe
Joseph Ravalese III
Kathleen S. Rischmann
Mark C. Rourke Sr.
Anthony M. Scavongelli
Elizabeth Axelrod Schweighoffer
David B. Scully
MaryBeth Callan Serdechny
Bruce C. Silvers
Andrew D. Simons
John C. Simons
Richard H. Steinberg
Alfred B. Strickler III
Ann Brown Sullivan
Christopher J. Sullivan ±
Cynthia D. Sullivan
Ellen F. Tattenbaum
Wendy G. Tayer
John A. Vissicchio
Richard W. Wagner
David E. Walker
Jean M. Walshe
Anne C. Ward
Ander C. Wensberg
Leslie Laub White
Russell Williams Jr.
Susan Fiske Williams
Patricia A. Zengerle
Kevin M. Zitnay

Class of 1984
Patricia G. Adams
Robert S. Afzal
Salvatore Anzalotti III
Nancy Katz Aresu
Laura Ledbetter Baird
Daniel J. Barach
Joan M. Barry
Edward R. Benkert
Catherine Villano Berey
Donald M. Bisson
Marianne E. Bizek
John D. Bolton
Glenn M. Bradford
David W. Brown
Linda Kapnek Brown
Deborah M. Priestley Carkin
Ramona Stilley Carlow
Kathleen A. Caruso
Randi Stempler Chen
Anthony Bruce Craft, Sr.
Amy Waugh Curry ±
Elizabeth M. Davis
Gregory DeMarco
Nicholas William Deppen
Brian Francis Driscoll
Philip J. Duffy
Laura Dyson Evancho
Blythe Bachmann Everett
Charles I. Farnham
Charlotte B. Fiorentino
Robert F. Flynn ±
Amy Snyder Forman
Caroline Barhydt Francis
B. Graeme Frazier IV
Kathryn Finck Gardner
Susan Place Giordano
Matthew B. Golding
Robert W. Goldman
William Gotsis
Christine Stanson Gould
Carol Sawyer Grant
Natalie A. Grillo
Jennifer Wolfe Guidry
John S. Hamblett
Gregory D. Hasson
Joseph H. Head
Mark P. Henderson
Maria Lavieri Hislop
Kirsten Hertz Horn
Harlow C. Ide III
Philippe B. Japy
John F. Kalishman
Elliot J. Katz
Lorie G. Kennedy
Louise Kerr Mackey
Maria DiBella Kiley
Stephen B. Klots
Kurt S. Kusiak
Michael Lafortezza, Jr.
Charles T. Lake II
Susan L. Lebow
Alison Limpitlaw Light
Andrew K. Loft
Elizabeth Souder Louis
Alice Perera Lucey
David Lucey
Anne F. Mahoney
Madelaine Lynch Makin
John P. Marchand
Jane Melvin Mattoon
Marego Athans McDyer
Ian A. McFarland
Cornelius M. McKee
Christopher J. Melo
Timothy B. Nash
Gregory C. Norsigian
Page Eastburn O'Rourke
Liesbeth Severiens Parke
Christiane N. Piselli
Erin M. Poskocil ±
Robert A. Reichart
James P. Robinson
Melissa Jacobsen Robinson
Curtis J. Roessler
Conrad E. Rousseau III
Susan Thomas Schlett
Neil A. Schneider
Stephen M. Schutz
Michael T. Schweighoffer
Marc J. Selverstone
Catherine Marona Shrestha
Susan Casazza Sienko
Rebecca J. Smith
Martha Cross Stewart
Leslie Wicks Stone
Anne Gurin Tall
Stephen J. Tall
Deborah Vinnick Tesler
Joyce Thormann
Mary E. Tudor
Shelby P. Tupper
David W. Wagner
William Mershon Washburn
Lorraine Saunders White ±
Beverly Ravalese Yirigian

Class of 1985
Cynthia M. Adams
Edith Harris Adams
John Cary Allen Jr.
Lori E. Anastasia
Peter M. Appleton
Patricia Gunther Auclair
Lisa G. Bakanas
Jeanne Develin Barbieri
Christopher L. Barry
Eileen Durkin Barry
Jane McDonough Bayer
Anthony F. Beavers
Wade Knight Bennett
Leslie Cohn Bernstein
Andrew C. Bivona
Annette M. Boelhouwer ±
Brian L. Bohall
Catherine Hatfield Brown
Douglas G. Burbank
Katherine Klein Burdge
James S. Butler, Jr.
Claire Sucre Capeci
Christopher Caskin
Elizabeth G. Cass
Charles C. Chronis
Lee A. Coffin
Michael Connelly
Bonnie Adams Connors
Nancy R. Corderman
Kimberly Ford Corliss
Vander H. Corliss
Dwight B. Corning
Maria Borges Correia ±
Theodore S. Coxe, Jr.
Victoria Cox-Lanyon
Elizabeth Cummings
Kristine Smith Cunningham
Franca Linda DeRosa
William Franklin Detwiler ±
Kathleen O'Brien Dinnie
Kenneth LeWinn Doroshow
Christopher Kirkpatrick Downs
Christopher John Doyle
Michael Thomas Duffy
Rex R. Dyer
Suzanne Rittenberg Dyer ±
Peter R. Eisler
Barbara C. Elia
Christopher J. Elliott
Martha J. Erskine
Kirsten Von Moltke Faulkner
Kenneth J. Festa
John N. Fiske, Jr.
Louise M. Gabrielle-Onesti
Christina Gonzalez Gellman
Stephen K. Gellman
Erik B. Granade
David M. Gryboski
Camille A. Guthrie
Mark R. Hamel
Mary Ellen Hamel
Jeffrey L. Handelman
Pamela Von Seldeneck Harris
L. Joy Hayden
Christopher Vail Hogan
Alison Berlinger Holland
George W. Hopley
Prudence G. Horne
Krister F. Johnson
Miyuki Kaneko
Kirsten Kimball Kapteyn
Gretchen G. Kimmick
Katharine Schwab Kimmick
Susan Ciferni Kinsella
Evelyn Day Lasry
Stephen S. Lazarus
Ann K. Lazarus-Barnes ±
Matthew D. Lees
Karen Refalvy LeJeal
Laura Rebmann Lenahan
Linda R. Letourneau
Angelo P. Lopresti
Jeanine M. Lunghamer
Joseph L. Lunghamer
Laurie A. Lyte
Patricia A. Maxon
James E. McAloon
Sonia Flanders McArdle
Timothy W. McNamara
Vincent P. Melvin
Andrew M. Merrill
Erica Thurman Merrill
Catherine M. Millett
Thomas Sanford Monaghan
Jonathan T. Moore
Robert A. Moran
Melissa A. Muilenburg
Stephen J. Norton ±
David F. O'Donnell
Ann Proctor O'Keeffe
Barbara A. Oles
Karen L. Oliver
John V. Picone III
John S. Pingel
Nancy J. Popkin
Peyson W. Potter-Meerbergen
Timothy J. Raftis
Julie Miller Redmond
David S. Robin
Theresa E. Rovillo
Howard J. Sadinsky
David K. Sherrill
Joseph Michael Shield
Lori Davis Shield ±
N. Louis Shipley
Michael T. Sload
T. Neil Smith
Brooke Rogers Southall
Catherine Wallert Spence
Sandra Stott
Craig M. Tateronis
C. Selden Tearse
Michael J. Tighe
Criss L. Troast
Keith Waehrer
Timothy J. Walsh
Kristin L. Warriner
Elizabeth Brown Wensberg
Andrew G. Whitney
Anne P. Wilmerding
John Triplett Wilson
John H. Worthington
Rachel Donham Wray
Louisa W. Wright

Class of 1986
Kenneth J. Abere, Jr.
Joseph S. Adam
Thomas R. Bailey
George D. Banta
Regina Bishop Bergeland
Brian J. Brennan
Gerald A. Bunting
Jeffrey J. Burton
Doreen Rice Butler
Theresa A. Caldarone
Paul F. Castonia
Mei-wa Cheng
Linda Bay Chu
Tyler Moore Clements
Robert A. Cohen
Jennifer Davidoff Cook
Katie L. Cook
David M. Corderman, Jr.
Regina Moore Craft
James Daniel Cregan, Jr.
Thomas Holmes Crimmins
Marilyn Weiss Cruickshank
Teresa Lynn Dann
Cappy Flynn Daume
Samuel Dalrymple Daume, Jr.
Whitney Rogers Davis
Lisa Joan Dinnick
Michael DiSandro III
Michael Edward Doetsch
Aileen Marie Doherty
Thomas A. Dunn
Priscilla A. duPont
Robin Cohn Ebenstein
Roger M. Epstein
Paul V. Ferrucci
Sarah Genet Flanagan
Jane Cahill Flood
George P. Fraise
Douglas E. Francis
Gina Cappelletti Francis
Glenna King Freeman
Andrea M. Gabrielle
Leslie Lucas Gallager
Peter M. Gallitano
Jay Gangi
Edward Gates Garrity-Rokous
Michael Gary
Trina A. Gary
John R. Gregg III
Elizabeth Smart Gustafson
Edward V. Hackett
Margaret W. Hall
David W. Hanak
Kris Kinsley Hancock
Theresa J. Hansen
Todd H. Hansen
Holly Decker Harrity
Kimberly C. Hart
Andrew James Hern
Margaret Figueroa Hern
Steven J. Hirshberg
Sarah O. Horne
Kristin M. Illick
Lia K. Isaac
Robert N. Isaac
Claire Slaughter Joyce
Michael B. Kanef
Jerome V. Kapelus
Christopher A. Kearns
Adam O. Kimmick
Peter J. Kozun
Lorinda J. Laub
Miriam H. Laufer
Elizabeth W. Lawrence
Anthony A. Lazzara
Marly Johnston LeBeau
Sharon G. Lewis
Justin Weaver Lilley
Amy Elizabeth Limpitlaw
Mark R. Litke
Kenneth E. Lowry
John W. Luipold
Margaret P. MacClarence
Norman A. MacColl III
Thomas M. Madden
James L. Manson
William K. Markowitz
Maureen Hughes McAloon
Juliana Garro McCormick
Kate Simonds McKee
Mark M. Menendez
Karin Bennett Micheletti
Elizabeth M. Moise
Patrick M. Mullin
Mark C. Murray
Philippe A. Newlin
Sarah Fagerburg Nixon
Brian T. Oakley
Michael L. O'Donnell
Elizabeth Peishoff Parsons
Leslie A. Pennington
Michael Petropoulos
Maria F. Picciuca
Paul J. Powers
Elisabeth Muirhead Price
Thomas P. Price III
Jeanne Elizabeth Torre Reid
Joseph M. Reid
Michael J. Reilly
Benjamin R. Rhodes
Christine Pastore Rhodes
Timothy H. Robinson
Eric Rosow
Kim Remick Rotner
Linda Anne Sanislo
Christopher Ross Saranec
David L. Schnadig
Molly E. Schnorr-Dunne ±
Christopher J. Scola
Elizabeth Heslop Sheehy
Thomas P. Sheehy
Laura Shimshidian
James P. Sickinger
Samuel C. Slaymaker III
Leslie Farr Smith
Margo A. Smith
Richard P. Stetson
Robert A. St. George
Amabile Ricciardone Storm
John C. Stratakis
Stuart C. Sziklas
Sandra Tarullo-Jacobs
Kathryn Burke Tateronis
Heather Moody Thomas
William G. Thomas III
Perry A. Troisi
Jennifer Hardman Turner
Kathryn George Tyree
George H. VanderZwaag
Kathleen Rowe VanderZwaag
Nicholas O. Veronis
Carolyn Mueller von Meister
Randy J. Vyskocil
Olive Cobb Waxter
Thomas J. Waxter III
Philip S. Wellman
Charles T. Wilmerding
Jennifer F. Zydney




Class of 1987
Scott F. Akers
Manuel Allegue
Martha N. Allegue
Michele Amendola
Skipwith Redmon Banker
Tyler B. Barnes
Katherine Godfrey Beede
Robert J. Beede
Julie M. Bernson
Diane Sevasti Boia
David P. Bonomo
Claude M. Brouillard
J. P. Bruynes
Ross J. Buchmueller
Patricia Chen
Robin Wentz Chisholm
Victor S. Consoli
William Eugene Cunningham, Jr.
John Selig Dalsheim
Pacifico Matthew DeCapua, Jr.
Paul R. Deslandes, Jr.
Lisa Cadette Detwiler
William Sanderson Detwiler III
John Blackman Doggett
Michael Gerard Donovan
Michael David Doyle
John Francis Duggan
Kathryn Graham Duggan
Brian P. Durkin
Janet Lane Dye
Robert M. Edmunds ±
Elizabeth Elting
Roger A. Esnard
Russell B. Fearing
Andrew D. Filler
Steven K. Gerber
Sandra G. Gibbs
Mary S. Giurleo
Nancy Hochstim Goldberg
Sonya Green
Geoffrey A. Greene
Timothy M. Hall
Mitchell Harris
Jeanne J. Harrison
Gregory M. Hill
Deborah Price Hilts
Jeanne Marie Hopkins
Susanne C. Hupfer
Elaine Khoury Judge
Kenneth M. Jurish
John M.B. Kail
Jane Kang-Park
Edward M. Kawahara
Austin D. Keyes
Ingrid Kotch
Timothy C. Leavitt
Stephanie Blessey Lilley
Isabelle Parsons Loring
Meredith M. Lynch
Phoebe M. Madden
William M. Manger Jr.
Lawrence J. Marks
Elizabeth McDonald
Charles J. McGann
Kevin B. McKaig
Ralph Judge McKee
Rita Colasacco McKinley
Richard H. Merhige
Edward B. Meyercord III
Christopher M. Miles
Jeffrey L. Moffett
Theodore S. Moise IV
John M. Montgomery
Paul R. Morico
Kathleen Lawlor Morrissey
Jeffrey B. Muneses
Mario Augusto Costa Neto
Frank J. Newark, Jr.
Todd A. Nizolek
Jeffrey S. Novak
Steve A. Poulin
Joseph W. Pryor
Lincoln S. Purdy
Nancy Golding Purdy
Melissa Bronzino Regan
Thomas J. Regan
Maria C. Rodriguez
James S. Rossman
David M. Rubinger
Juan C. Salichs
Anne Percy Sargent
Eric J. Scheyer
Barbara B. Scullin
Brian J. Shea
Mark R. Sheridan
Christine A. Shugrue
Geoffrey S. Simpson
Christopher J. Smith
David R. Smith
Elizabeth Smith
R. Kevin Smith
Caroline Long Staff
Alexander C. Stein
Kurt E. Stout
Jane Hunt Swift
Daniel Patrick Tighe
James A. Tomlinson
John A. Tucker
Melissa Farley Tyler
Nancy T. vanderVelde
P. Murphy vanderVelde
Wendy S. Walker
Daniel F. Ward
Lauren Meyers Warm
Hope A. Williams
Susan M. Wolf
Virginia Vogel Yonce
James D. Yu
Bryant S. Zanko ±
Scott E. Zoellner

Class of 1988
Diane Manning Abe
Rebecca J. Acselrod
Karen Tufankjian Aharonian
Anthony Aloi
Lisa Alvarez Calderon
Charles J. Amore, Jr.
Constantine G. Andrews ±
Elizabeth Van Lanen Barrett
Nancy E. Barry
Jeffrey A. Baskies
Donna M. Baur
William O. Beatty
David Ian Beck
Matthew R. Bergeron
Elizabeth O'Brien Berl
Yolanda Diaz Blackman
Jennifer L. Blum
Isobel Anne Bonar
Frank P. Bonomo, Jr.
John Douglas Bradley
Kirk L. Brett
Laura Ulrich Brett
Thomas G. Broderick, Jr.
William Raymond Bronson, Jr.
Ethan K. Brown
Eliza Edwards Burden
John B. Burke III
Scott C. Butera
Maria O. Cahill
Barbara J. Caldarone
Bradford W. Carroll, Jr.
Mary J. Cashman
Joseph P. Cataldo
Wendy Carlson Cataldo
Thomas P. Chapman
Kevin P. Charleston
Christina Chase
Maria Pedemonti Clifford
Nicholas B. Clifford, Jr.
Christopher R. Cloney
Diane DePatie Consoli
Laura Stewart Crimmins
Edward Gerard Crowther
Michael Joseph Daly, Jr.
Michael Joseph D'Andrea
Holly A. Davoren
Robert Eugene DesMarais, Jr.
Julie Grace Diez
Peter Jason DiVincenzo
Gina Gewant Doyle
Gregory Wayne Druckman
William S. Dunning
Laura J. M. Eidelson
Robert H. Farnham
Lisa Smith Fisher
Thomas P. FitzGerald
Elizabeth A. Galvin
Catherine Pew Gandal
Tara L. Gans
Joan DePhillips Glacy
Lisa M. Godek
Elizabeth Cahn Goodman
Erin Clarke Gorden
John M. Haviland
Annette Szamrej Hellmer
Mark J. Jamilkowski
Bayard K. Johnson
Erik A. Johnson
Jennifer Brewster Jordan
Jennifer Roeder Kearney
Matthew M. Keator
Virginia Spahr Keator
Ruth Taylor Kidd
Hoa T. Ky
Peter R. Lang
David W. Lemons
Kristan J. Lenskold-Gallitano
Robert K. Lindgren
Jennifer Janke Lindsay
Robert Alan Loeber, Jr.
Ian K. Loring
Laura P. MacDonald
Kristen Gebhardt Macoy
Karen Albano Mair
Jeannine Gibbons Margolis
Jennifer James McHugh
Sean M. McHugh
Michelle Allard McMahon
Andrea Cancio Meyercord
Ann Grunbeck Monaghan
Arthur F. Muldoon, Jr. ±
Robert T. Nagashima
Jennifer Elwell O'Donnell
James B. O'Loughlin
Sean D. Padget
Edward D. Paquette
Kimberly Coursen Parker
Eve Marie Perugini
Andrew J. Pitts
Mark A. Polinsky
Adam John Rechnitz
Robert J. Reiskin
E. Hutchinson Robbins, Jr.
William Christopher Robbins
Victoria L. Robinson
Wendy E. Salustro
Lisa Lumalcuri Sandler
Kathleen R. Scanlan
Paul Christopher Schlickmann
Elizabeth Hardman Schneiberg
Peter A. Schwartzman
Andrew C. Shepherd
Amy Selverstone Silberfein
Stephen M. Sledesky, Jr.
Lisa Trocki Smith
Lucian A. Snow
Mark J. Sommaruga
Thomas H. Speight
Margaret D. Stamatis
James Walton Stanley
Sarah Reed Stapleton
Kathleen L. Strauss
Terrence J. Turner
Eric B. Twombly
Charles C. Valentincic, Jr.
Kevin J. Walsh
Leslie A. Ward
Tracy McDevitt Waugh
Andrew R. Waxler
Dixon Gibbs Waxter
Mark L. Weiland
Victoria V. Wenzel
Elizabeth M. Wetmore
Michael J. Williams
Kathryn Eklund Wise
Walter J. Wrobel III
Thomas C. Wyckoff
Jeffrey T. Yager
Andrew H. Zimmerman
Maura Clark Zimmerman

Class of 1989
Sean Alan Abbott
Samuel T. Adams
Sara Parachini Aumuller
Malcolm Lloyd Barlow
James Aloysius Beakey, Jr.
Katherine Sherr Blanque
Gina Zarra Blum
Elizabeth Brown Bradley
Pilar Proffitt Bristow
Sarah Wood Brooks
Allison Brown
Nancy Campbell Bussey
Eileen Neilan Carney
Christine Marie Cervoni
Paul Damian Cestari
Jennifer Field Cooper
Gordon Bartholomew Coughlin
Jonathan William Cox ±
Nancy J. Cudlipp
Susan Loretta Curley
Suzanne E. Curley
Robert Anthony Daly, Jr.
Hillary Anne Davidson
Sherri R. Davies
Mary DelMonico
Christopher Rogers Dickinson
Jennifer Parker DiVincenzo
Thomas Philip Drake
Elizabeth George Duff
Stuart S. Dye
Craig D. Easterbrook
Kathryn Ellis
Andres Michael Estrada
David Lane Ferrucci
Carolyn Clarice Fong
Gavin Kerr Freytag
Matthew David Gandal
John Anthony Germain
Todd LeRoy Gillespie
Daniel Peter Goldberg
Kevin Joseph Griffin
Amy Chase Gulden
Donna Farideh Haghighat ±
Jennifer A. Hall
Henry Waller Hamilton
Vivian Wilson Harris
Steven Seth Harrod
Bryan Dunlop Hauptfuhrer
Allyn Magrino Holmberg
Rebecca Layng Holt
Geoffrey Milbank Horn
Mary S. Howe
Jeffrey Seth Jacobson
Sandra Jennine Jedziniak
Brian Dawson Johnson
Samantha Koster
Sarah Zajchowski Kreidler
Yani Kwee Lee
Yuichi Paul Lee
Gina Marie Letellier
Cynthia Marcia Yvonne Lewis
Victoria Cleveland Lindgren
Juliana Lowry
Maja Lisa Lundborg-Gray
Douglas Michael Macdonald ±
Matthew John Maginniss
Sharon D. Mallon
Henry DeHaven Manley
Jason Philip Manske
Louise Marie McCarthy
Kevin Joseph McCurry
Robert Thomas Melillo Jr.
William Fox Monaghan
Michelle Lee Monti
Claudia Farans Morse
Richard Paul Moss
Maryanne J. Little O'Donnell
Artemios Stavros Panos
Christopher Martin Pelletier
Alexander William Petron
Linda Marie Poland
Margaret C. Romaniello
Judith Ann Sandford
Devin Kurt Schlickmann
Samuel Gordon Schmidt
Kevin Francis Scollan
Jennifer Ducar Scott
Barbara C. Scudder
Rebecca B. Slater
Laura Everett Stanley
Douglas Chretien Stebbins
Susan Dawn Steneck
Fiona Kate Roy Sullivan
David John Valzania
Elizabeth L. Vanderburg
Amy Loiacono Vandervelde
Jeffrey Edward Vinick
Sophie Barringer Wadsworth
Andrew Perry Walker
Edith Silver Walker
Maria-Christina Walsh
Peter Robert Way
Meredith Smith Weil
Roger Underwood Wellington III
Stanislaus Finlay Whittlesey
Edmund G. Woods III
Albert I-Chow Wu
Elizabeth McKee Zea


Legend:
± Class Agents
 * Deceased