Members of the Trinity Men's Soccer Team

Classes of 1970-1979

Legend:
± Class Agent
* Deceased 
Class of 1970
Howard J. Alfred
William E. Allan
Peter L. Anderson
Robert K. Baker
Ralph V. Baldwin, Jr.
David H. Bamberger
Joseph A. Barkley
Steven A. Bauer
Alexander J. Belida, Jr.
Harris J. Belinkie
Robert P. Berardino
Robert S. Bingham
Winthrop B. Bissell
Fedrico O. Biven, Jr.
John L. Bonee III
Grant W. Branstator
Peter A. Brinckerhoff
Robert E. Broatch III
Steven M. Brown
Mark M. Burnham
William Stephen J. Bush
Gary R. Cahoon
Peter N. Campbell
Michael A. Chamish
David A. Clayman
James P. Cornwell
Richard Colgate Dale, Jr.
Philip John Davis
Roderick Allen De Arment
James Ray Demicco
D. David Dershaw
Pierre Claude de Saint Phalle
Anthony Joseph DiBella
Thomas Edward Dight, Jr.
Scott Michael Donahue
Steven Kenneth Dowinsky
Daniel Drury
Thomas B. Ewing
David W. Fentress, Jr.
Charles C. Fenwick, Jr.
John E. Flaherty
Carlo A. Forzani
Lawrence A. Fox
Geoffrey A. Frank
Samuel C. French
Alan W. Gibby
John W. Gohsler, Jr.
William H. Green
Joel R. Greenspan
S. Randolph Gretz
Thomas S. Hackett
John F. Hagaman
Jack N. Hale
Stuart A. Hamilton
Norman J. Hannay
John S. Harrison
Robert J. Harrity, Jr.
Jennings W. Hobson III
Richard C. Hoffman IV
Howard P. James
David F. Jankowski
Webster N. Jones III
Robert K. Kaynor
Jeffrey B. Kelly
David D. Kennard
Kevin W. Kerr
Robert A. LaPorte
Michael A. Lavorgna
Alfred Dix Leeson, Jr.
Albert K. Lim
Thomas D. Lisk
Hugo J. Luke
William F. Macreery
Ernest J. Mattei ±
Daniel N. Maxwell
James M. McClaugherty
Raymond W. McKee
John S. McKinney
Peter P. Melinoskas, Jr.
Jeremiah Milbank III
Jonathan R. Moldover
Walter F. Moody, Jr.
George A. Munkwitz, Jr.
William K. Newbury
William Ravenel Peelle, Jr.
Roy H. Pingel
Carter A. Pottash
John William Pye
David B. Richards
Stanley H. Robinson
John A. Robson
Frederick B. Rose
Charles T. Sager
James Lawrence Sanford
William S. Searle, Jr.
Paul H. Serafino
Andrew T. Shaw
Michael E. Sobotka
David W. Steuber
Andrew F. Stewart
Franklin D. Stowell
Robin G. Symonds
Aram H. Tellalian III
William J. Thompson
Stephen L. Tody
James H. Tonsgard
Stephen J. Tremont
Richard S. Turk
George C. Wheelwright
Peter T. Wiles
B. Curtis Willcox
John M. Willin
Robert L. Wilson
David P. Wolff
Charles Wright
Richard R. Wyland

Class of 1971
Peter W. Adams
Raymond F. Angelo, Jr.
John B. Ayres
Beverly C. Barstow, Jr.
Gregory A. Beedy
William J. Belisle III
Edwin Berk
Matthew T. Birmingham III
William Nichols Booth
William P. Borchert
William E. Bradford, Jr.
Lawrence L. Bruckner
Thomas A. Burt
Chandler M. Caton, Jr.
Steven Charleston
Gregory Cherneff
James A. Chesney
Diane A. Clancy
Jeffrey R. Clark
Margaret Clement Clark
Linda Avseev Cohn
Ronald Edward Cretaro
Christopher Darcy Curwen
Steven Wesley Delano
Thomas Richard DiBenedetto
John S. Durland III
Pauline Tewksbury Eide
Leo C. Farrenkopf, Jr.
Robert B. Fawber
Bonita Coriale Figgatt
Harper Follansbee, Jr.
Arlene A. Forastiere
Benjamin Foster
F. Bruce Foxley
Kathleen L. Frederick
Steven F. Freudenthal
William R. Fuller
Marshall B. Garrison
Michael T. Geiser
Norden S. Gilbert
Frederick K. Goodhue
James H. Graves
Howard B. Greenblatt
Deborah Endersby Gwazda
R. Victor Haas, Jr.
Susan Martin Haberlandt
Ann Carroll Harris
Peter G. Huidekoper, Jr.
Deborah D. Iannitto
Charles E. Jacobson III
Michael W. James
John J. Jehl
Peter J. Jenkelunas
J. Warren Kalbacker
Laura J. Kaplan
Edward B. Karam, Jr.
Russell P. Kelley III
William R. Keyes
Philip S. Khoury
Spencer R. Knapp
Theodore J. Kowalski
Robert J. LaRose
Daniel Lavin
L. Peter Lawrence
Andrew L. Lipps
Kenneth H. Loveland
Craig F. Maier
Alan L. Marchisotto
J. Christopher Massey
Richard J. Mazzuto
Brian E. Meyers
Jonathan E. Miller
Mark J. Mittenthal
Rosemary Morante
Harold G. Morse
Robert H. Muller
Philip M. Olander
William Russell Page, Jr
Douglass B. Payne
Richard A. Price
David A. Pumphrey
John P. Reale
Spencer S. Reese
John A. Reeves
John M. Resony
William H. Reynolds, Jr.
John M. Rezek
John D. Rollins
Arthur J. Ross III
David M. Sample
David Sarasohn
Samantha Schreiber
Frazier G. Scott
Daniel H. Seltzer
Gregory B. Shepard
Alan J. Southard
Jeffrey C. Sturgess
Kevin B. Sullivan
Carlton C. Taylor
William R. Tingley
Lawrence Wah-Chan Tom
Michael E. Trigg
John F. Tyner
Gerald Van Aken
Clinton A. Vince
Howard Weinberg
Thomas M. Weiner
Thomas S. Wiswall
Richard Offutt Wood
Hugh B. Woodruff
Timothy D. Woolsey
James Wu
Anthony P. Yablonski, Jr.

Class of 1972
Burt A. Adelman
Paul J. Ambrosini
Herman L. Asarnow
Mary Asbury
Jonathan P. Baird
Timothy A. Balch
David M. Banash
Arthur O. Black III
Peter Robert Blum
Mary-Helen Sheppard Boothby
Thomas M. Buchenau
Roderick A. Cameron
Wendy Bosworth Case
Nona L. Charleston
John Givin Chase II
L. Hamilton Clark, Jr.
Charles Barrie Cook, Jr.
Whitney M. Cook
Robert Lee D'Agostino
Harvey Dann IV
Chester Congdon
   d'Autremont, Jr.
John Paul De Jongh
Karol Westelinck Dyson
John W. Eaton
Kristin A. Emerson
Thomas M. Eysmans
Robert J. Fass, Jr.
Robert K. Ferris
Bayard R. Fiechter
Andrew Stillman Fisher
William A. Fisher III
Albert L. Floyd
William M. Foster
James P. Frost
James P. Gamerman
Michael I. German
John D. Gottsch
George W. Graves III
Daniel Green
Holcombe E. Grier
Peter Root Griesinger
J. Bruce Gwaltney
James M. Hall, Jr.
Edward M. Hammond
Mark J. Haslett
Richard P. Hess
Michael H. Huberman
Woolsey McA. Johnson
Howard M. Kelfer
Glenn M. Kenney
John W. Kirshon
Wendy Evans Kravitz
Douglas T. Lake
Dennis A. Lalli
Robert A. Lawrence, Jr.
Wayne T. Leghorn
Thomas B. Leonard
William E. Lingard
David D. Livingston
John M. MacCallum ±
George L. Marks, Jr.
John C. Matulis, Jr.
Jeffrey L. Meade
Gary L. Mescon
Stephen C. Metz
Paul Meyendorff
William J. Miller, Jr.
Andrew W. Mitchell
James A. Monahan, Jr.
William D. Morrison
John B. Moses
Nancy Milnor Nagel
John R. Nelson
Philip B. Nelson
David L. Nichols
John J. Novello
Stephen A. Osborn
Richard C. Palamar
Lewis H. Payne
Abbie Sikes Perlsweig
James Tate Preston
Jeffrey W. Prince
Thomas G. Regnier
Daniel Alan Reifsnyder
Ralph R. Riehl III
Robert Thomas Robinson
Duncan Salmon
Gregory P. Sammons
Thomas F. Schaible
Charles T. Shaw
Patricia Mendell Singer
Archibald A. Smith III
Gary A. Smith
Sumner M. Smith
Timothy King Smith
Janet E. Spector
William G. Speed IV
David G. Strimaitis
Richard A. Sviridoff
Lucile Howard Tamoney
Thomas H. Tamoney, Jr.
Susan Eckelkamp Townend
Anthony J. Tranquillo
George M. Traver, Jr.
Paul A. Vitello
Richard H. Walker
Roger L. Werner, Jr.
William M. Whetzel ±
Walter W. Whitehouse
Thomas A. Wolk
M. Walter Young
William B. Zachry III
G. Harvey Zendt
Michael J. Zimmerman













Class of 1973
Elizabeth Harvey Adams
Alyson K. Adler
Barry Ahearn
Arthur L. Baldwin III
Steven E. Barkan
Barbara A. Blank
Benjamin J. Bock
Marcy C. Bonola
Diane Fierri Brown
Alfred J. Brunetti
Robert D. Butters
W. Scott Cameron
Mitchell H. Charap
Burton B. Cohen
Craig Colgate III
John M. Conte
Stuart V. Corso
Anne B. Crichton
David Robert Dangler
Bruce Skiles Danzer, Jr.
Mark Alan De Meulenaere
Paul H. Dumont
Kathryn L. Eklund
JoAnne A. Epps
Robert C. Farrell
Barbara A. Fay
Wendy Robbins Fox
Daniel H. Freelander
Alfred J. Garofolo
John D. Gatsos
Jan C. Gimar
Jonathan L. Gould
Nancy Townshend Haas
Robert P. Haff
Jeffrey P. Harris
Leonard R. Heinrich
H. Susannah Heschel
Bruce D. Hettleman
Steven L. Hoch
Martha Field Hodgman
David I. Hoffman
Kent E. Howard
Elizabeth T. Hunter
Edward W. Huntley
Nancy Perugini Huntley
Abby E. Huntoon
Susan Brechlin Ivers
Rod M. Jacobsen
Daniel L. Korengold
James A. Kowalski
Janice M. Kozovich
Joyce Ann Krinitsky
Karen Fink Kupferberg
Lenn C. Kupferberg
Michael S. Lederberg
Christian L. Lindgren
John F. Luby
Barry T. Madden
Lewis S. Mancini
Patti E. Mantell-Broad ±
Lance R. Mayer
Joseph E. McCabe
Helen Martin McMahon
Vaughan Durkee McTernan
Jean M. Miley
Michael C. Mitchell
Charles L. Nazarian
William H. Nealon
Russell H. Parmelee
Aron L. Pasternack
Steven R. Pearlstein
Rayfield Perkins
Garry A. Plagenhoef
Natalie K. Pollock
Malcolm F. Poole
Virginia C. Raff
Kathleen Alling Raymond
Nicholas C. Read
Richard J. Reinhart
Christine Gail Reynolds
Richard C. Ricci
Stephanie J. Robiner
Daniel M. Roswig
Stephen R. Roylance
Michael T. Saunders
Carlota P. Schechter
Judy Sello
Robert F. Shapiro
Marc L. Sherman
Lambrine Artas Sideriadis
Richard E. Siegesmund
James F. Solomon
Douglas Kohler Stewart
Karen Netter Stonely
Joel B. Strogoff
Aletha M. Strong
Andrew R. Taussig
Patricia Anne Tuneski
Stanley A. Twardy, Jr.
Christine Siegrist Vertefeuille
Mark von Mayrhauser
Robin Wagge
Patricia Scott Webster
Henry S. Weisburg
Martha E. Wettemann
Andrew Ian Wolf
James E. Zaccaria
Mark A. Zivin
Paul B. Zolan

Class of 1974
John K. Allen
Susan D. Baillet
William H. Barney III
Peter A. Barrett
Elizabeth P. Barringer
Jean Wierzbicki Barry
David A. Barthwell
Gregory A. Bartlett
Joanne E. Beers
Stacie Bonfils Benes
David C. Bono
Linda A. Borawski
Francisco L. Borges
David A. Bornn
Charles W. Bowman
Aimee S. Brown
Richard C. Bryan, Jr.
Margaret B. Caldwell
John N. Clark
Ann Convery
Steven Julian Crandall
Kathy Donaghey Cruson
Gary Lee Czajkowski
Howard Malcolm De Laittre, Jr.
Lisa Donneson
Erica Dumpel
David Wood Eckels
Laura F. Einstein
Barbara T. Ellinghaus
James A. Finkelstein
George C. Finkenstaedt
Steven R. Flom
Robert C. Fratini
Bennett D. Freeman
Andrea J. Galvin
Joseph S. Garamella
Ty E. Geltmaker
Samuel S. Gidding
Deborah T. Goldreyer
Paul L. Gossling
Robert M. Gottlieb
Elizabeth Martin Greenbaum
Dorothy J. Greenberg
Martha T. Hamblin *
John Hasychak, Jr.
Harry E. Heller
Caroline M. Hollingsworth
Michael S. Hoskinson
Margaret Bain Huoppi
Frederick H. Jackson, Jr.
Joan L. Jefferys
Bruce M. Kahn
Paul M. Kelley
James E. Kjorlien
Peter S. Kraus
Saul Kupferberg
Phillip S. LaBove
MaryEllen Fox LaBrecque
William H. Lawson
George J. Lincoln IV
David Jay Litman
Robin A. Little
Thomas D. Lloyd
Kevin H. Loveland
Margaret W. Meigs
Stephen H. Meyer
John G. Mezochow
Richard J. Moller
Elizabeth Ross Norman
Barry M. O'Brien, Sr.
Dana E. O'Brien
Matthew M. O'Connell
Clare Hudson Payne
Carolyn A. Pelzel
Stephen O. Pember
Glenn M. Preminger
Douglas J. Sanderson
Elizabeth A. Santos
Jeffrey D. Saxe
Stephen A. Saxe
Barton T. Schneider
William F. Scully III
Catherine Harris Shraga
Charles U. Shreve IV
Alan C. Sibert
Steven D. Smith
Sharon Naska Speed
Marcia J. Speziale
Nancy A. Spinelli
David G. Stabler
Marjorie Bradford Stanford
Allan B. Stark
Robert W. Starkey
Barbara Lundy Vaughan
Constance Hart Walkingshaw ±
Charles G. Ward III
John C. Warfel
Ronald V. Waters III
Edward S. Webster
John T. Wilcox, Jr.

Class of 1975
John C. Adamec
R. Christopher Adams
Elizabeth Alden
Peter S. Amenta
Harold W. Anderson III
Robert K. Andrian
Burton Luke Apfelbaum
John C. Appler
James E. Balesano
Donna Epstein Barrows
Michael J. Barry
Emily Kimenker Beaton
Joan Seelye Biddle
Robin A. Bodell
Thomas A. Britton
Henry E. Bruce, Jr. ±
Joseph A. Calabro
Patrick D. Centanni
Frederick P. Clark
Mark R. Cleary
James William Cuminale
William Daniel Curren
Lyman Delano
Chester Berger Derr III
Donna Mary Dolin
Linda Wyland Dronsfield
Katherine B. Epes
Jonathan Estreich
Peter A. Fink
John N. Fisher, Jr.
Jeffrey S. Ford
Charles D. Fox IV
Jameson S. French
Suzanne Gates
Thomas F. Gerchman
J. Michael Getz Sr.
Allen L. Glater
Howard Goldstein
Frederick F. Graves
Robert J. Griffin
Royden A. Grimm
Elizabeth Kellogg Hamilton
John F. Hampson
P. Scott Hayim
Carol Powell Heller
Ann E. Hess
Elizabeth B. Hess
Steven E. Hirsch
John D. Holloway
Sarah F. Hunnewell
Richard A. Huoppi
James G. Kirschner
Douglas A. Kuhn
David W. Lander
Richard B. Lander
Erik W. Larsen
Sharon J. Laskowski
Holly C. Laurent
Philip A. Leone
Laurence A. Levine
William R. Levy
David W. Lewis, Jr.
J. Paul Loether
Elizabeth Allen Lynch
John M. Lynham, Jr.
Frank R. Malkin
Katharine L. Marks
Thomas H. Martin
Christopher C. Max
Andrea M. McCrady
Ellen Humphreville McGuire
Mitchell M. Merin
Beth Ferro Mitchell
David Rees Mitchell
Jeffrey S. Molitor
Rudolph M. A. Montgelas, Jr.
Christopher G. Mooney
Gary A. Morgans
Victoria Tilney Munsell
Alex R. Murenia
Laurence M. Newman
Lisa Demartini Ogburn
D. Marc Pappas
C. A. Cruger Phillips
Tony Piccirillo
Stephen E. Potz
Deirdre A. Redden
Michael L. Rosenbaum
Mark J. Sammons
Nancy Cantor Sargon-Zarsky
Thomas R. Schreier
David G. Shoemaker
Richard Elliot Slutsky
Michael J. Stavola
Victoria Baker Taylor
Susanne Tilney-Peyton
Robert E. Toomey, Jr.
Richard F. Tucci
C. Stow Walker, Jr.
Robin A. Weinberg
Donna L. Williams
Ronald Mark Williams
Susan P. Wood
Glenn A. Woods
Richard B. Woodward
Robert L. Yusem

Class of 1976
Dita Amory
Mark L. Baird
Peter M. Baker
Gino A. Barra
Andrew H. Bassford
Donald C. Baur
Louis K. Benjamin
Philip J. Bieluch
David S. Bilski
Geoffrey R. Booty
Helen Platt Booty
Roger W. Bowie, Jr.
Susan Churchill Bowman
Nicholas F. Brady, Jr.
Stacey A. Bredhoff
Philip V. Brewer
E. Greer Candler
Major Capers
Jennifer Binzen Cardoso
Anne Jones Carter
Jeffrey S. Carter
Catherine A. Clark
John P. Clifford, Jr.
Charles D. Cohn
John H. Connelly
Kathrine Kawamura Corliss
Samuel B. Corliss, Jr.
Eric H. Corwin
Robert G. Cox
Susan McGill Cross
Timothy Albert Cross
Frederica Miller Davis
Matthew Steven Dominski, Jr.
Jon Marston Donnelly
Sheila Jean Driscoll
Mark H. Eckman
Russell T. Eidmann-Hicks
Stephanie B. Enstice
Deborah E. Fillion
Eileen M. Fischer
John Fischer, Jr.
Michael J. Flis
James E. Forbes
James S. Gascoigne
John S. Gates, Jr.
Linda J. Gesualdi
Michael S. Gilman
Dorothea M.S. Glatte
Richard W. Goode, Jr.
Louisa Craib Griffes
Diane R. Guinta
Terry Michel Gumz
Elizabeth Boles Gutterson
Stephen C. Haydasz
Lisa M. Heilbronn
David L. Henderson
Alan S. Hergert
Nancy Hirschhorn
Mark Hollingsworth, Jr.
Frank A. Holmes
Stuart R. Horling
Margery Lyman Izard
Margot H. Jaffe
Karen A. Jeffers
Christopher John Jennings
Cuyler Overholt Jennings
Eads Johnson III
Margaret R. Johnson-Orrick
Charles L. Kellner
Jeffrey E. Kelter
Frederic H. Knapp
Stuart L. Koman
Thomas E. Korengold
Cynthia M. Krusz
David R. Kyle
Peter M. Langdon
Gerald F. La Plante
Walter E. Lawn
Peter M. Lebovitz
Alexander L. Lepak, Jr.
Scott F. Lewis
Susan E. Lewis
John T. Linehan
Richard S. Lovering
David A. Ludlum
Hope Ramsing Lynn
Paul F. Mainuli
L. Lindsay Mann
Barbara Sobotka Marsh
Philip K. Meister
Rochelle F. Homelson Meister
Andrew K. Merz
Robert D. Mesnard
Robert K. Meyers
Michael T. Mistretta
Elizabeth Dean Montgelas
Alan T. Moore
Mary Penniman Moran
Peter J. Morin
Deborah Moriah Moser
John T. Muro
Stephen H. Norris
Michael T. O'Brien
Michael E. O'Hare
Sean E. O'Malley
Reynolds Lent Onderdonk
John R. Orrick, Jr.
Deborah Packer
Robert S. Parzych
Elaine Feldman Patterson
Robert J. Peterson
Winthrop D. Piper
Andrew Hobart Porter
Jonathan D. Porter
Cynthia S. Prevey
David H. Rahm
Scott W. Reid
Rebecca Dunn Reinmann
Donald V. Romanik
George P. Rose
David A. Rountree
JoDonna S. Scala-Marsh
Amy Kravitz Schiller
Harry R. Schuh
Richard W. Schweikert
John J. Shaskus
Melvin R. Shuman
Harold A. Smullen, Jr. ±
James E. Solomon
Laura Fecych Sprague
Charles P. Stewart III
Margaret Z. Sutro
Robert W. Sweeney
Nils O. Tcheyan
Richard J. Trachimowicz
Laurie Brown Tranchin
James A. Vieira
Nancy Motley Walton
Lori Duff Weddell
Carol Monaghan Weir
Susan E. Weisselberg
John W. Welch
Kathryn A. Weldon
Andrew B. Williams
Tracey M. Wilson
Mark K. Zen





Class of 1977
James H. Arnold
Louis J. Aronne
Sophie Bell Ayres
Thomas J. Barker
Charles L. Bathke
Steven G. Batson
David B. Beers III
M. Ramsay Bell
Hillary R. Bercovici
Priscilla W. Bercovici
Joan I. Berger
Peter J. Bergold
Stephen R. Bernstein
Wendy J. Bracaglia
Leslie Brayton
Robert K. Brogadir
Robert C. Buffum, Jr.
Digna Docal Burns
Gregory M. Burns
Gwynne MacColl Campbell
Edward L. Carpenter II
Angelee Diana Carta
Mary Stodolink Cheyne
J. Gilmore Childers
Candace A. Clark
Jeanne A. Closson
Mary H. Coolidge
David N. Coratti
Steven A. Dash
Sarah Gordon De Giovanni
Richard S. Elliott
Jeffrey N. Farber
William L. Ferguson
Deborah A. Flower
Martha J. Freimuth
Robert J. Friedman
John T. Gianis Jr.
John C. Gillespie
Barbara Castle Ginsberg ±
Harold C. Granger
Kenneth D. Grillo
John J. Grous
Gregory N. Hagan
Maureen C. Healy
Laurie Grauel Herec
Marla Zimmers Hewitt
Robert F. Hilgendorff
Jason J. Jacobson
Christopher A. Jepson
Cheryl M. Kassow
Steven M. Kayman
Gary R. Kevorkian
Joseph H. Kluger
Roger R. La Charite
J. Carey Laporte, Jr.
Jan L. Larsson
Michael E. Leverone
Ross A. Lewin
Barbara Hayden Lewis
Stuart S. Lovejoy
John D. Mahder
Karen L. Mapp
David N. Marks
Melodye Wood Marks
James M. McGrath, Jr.
John A. McKenna, Jr.
Richard W. Meier
Jeffrey S. Meltzer
Pamela Waleryszak Meyer
Robert C. Meyer
David J. Murphy
Gregory S. Murphy
Robert D. O'Leary, Jr.
Michael A. Osur
Paul J. Pantano, Jr.
Laurence M. Papel
James E. Parker
Clark W. Patteson
Marc A. Pearlin
Peter K. Phinney
Alan H. Plough
Carol Plough
Charles A. Poole
Matthew R. Quigley
Henry C. Riely
Theodore C. Roman
Margaret Felton Romanik
David A. Rosen
Nancy Hayim Sagon
Virginia Sanchez
Roger I. Schreck
Conrad O. Seifert
Francis M. Shea II
J. Craig Shields III
William N. Shoff
Ralph D. Sinsheimer
Harriet F. Smith
Charles E. Spicer, Jr.
Claudia Zanger Springer
Jane Lindsay Stavola
Morris W. Stroud II
Peter Michael Switchenko
Richard S. Tanasi
Samuel W. Thayer
Jonathan S. Thompson
Peter B. Van Syckle
Alyson Henning Walker
Alexander R. Weedon
Mary A. Wertheim
Bruce A. Wessel
Valerie McKee Willey
Cynthia Mohr Wolcott
David L. Wolf
Peter C. Wolk
Michael A. Zampaglione

Class of 1978
Alison Cary Almquist
Sandra B. Arnold
Brian M. Baczyk
Livia DeFilippis Barndollar
Cynthia L. Bero
Lisa G. Bisaccia
Manya C. Bouteneff
John D. Brigham
Cionna M. Buckley
R. Bruce Cameron
Robert J. Carey
Clare T. Casademont
Virginia Russ Chalmers
Robyn Weinstein Cimbol
C. G. Coats-Thomas
Cynthia Wessick Cohen
Michael H. Cohen
Susan Cohen
Daniel Beckel Cote
Malcolm Ries Daniel
Michael Paul Daven
Cynthia Killian Dodd
John Kenneth Doldoorian, Jr.
Virginia Dunklee Duke
Meredith McKim Dunne
Margaret Fredrickson Eckman
Peter D. Edwards
James A. Essey
Nina E. Essey
Jeanine M. Figur
Elaine L. Fleming
Mitchell S. Gandelman
Lois J. Geist
Paul F. Gibilisco
Charles D. Glanville
Scott R. Goddin
Ira N. Goldman
Francis C. Gray III
Heidi M. Greene
Renez Greene *
James G. Gregg
Kenneth S. Grossman
J. Ross Hamilton, Jr.
Edward A. Hawkins
Nancy T. Hector
Kathy L. Jabs
Charles J. Johnson III
Lauren Perry Jones
Ann Schube Katzenstein
Nancy Riemer Kellner
Stuart H. Kerr
Michael J. Kluger
Caleb D. Koeppel
Charles B. LaLone
Thomas D. Lenahan
Geoffrey P. Leonard
Lise Levin
Jory F. Lockwood
Brett MacInnes
Gary D. Markoff
Paul F. McBride
Elizabeth P. McCarter
Olivia Brown McCleary
Barbara Fischer McQueeney
Deborah Sikkel Meny
Jeffrey A. Merz
Beth A. Miller
Debra Garcia Montini
Marc R. Montini
Peter T. Mott
Laura L. Mountcastle
Margaret Eisen Myers
Anne N. Neilson
Katherine Keesling Newland
William Ross Newland III
Elizabeth Parker Nibley
Mark A. O'Connor
A. Cristina Orsi-Lirot
Joseph A. Patrina, Jr.
Robert B. Pawlick
Randolph R. Pearsall
Lisa Christensen Petersen
Clay E. Phillips III
Gail Zelman Phinney
George J. Piligian
Margaret O'Connell Rathier
Elizabeth Riemer Reece
Carl A. Roberts
Steven D. Roberts
Arthur W. Robinson III
James H. Rotondo
Anthony L. Schaeffer
Carol Kim Schetman
Robert B. Schlesinger
Durant D. Schwimmer
Steven G. Shapiro
Lynn Cook Shryock
Leslie Cooper Sillcox
George Lewis Smith
James P. Smith
Donna Clarke Stroud
Ellen Supple
Margaret McKean Taylor
Andrew S. Terhune ±
Karen Kelsey Thomas
Tina Poole Thomas
Stephen C. Titus
S. Tylor Tregellas
Andrew R. Vermilye
Jeffrey M. Voigt
Alexander B. Waugh
David J. Weisenfeld
Peter L. Williamson

Class of 1979
Jane Terry Abraham ±
Elizabeth Jean Adams
Edward P. Almy, Jr. ±
William W. Ambrose
Lynne A. Bachofner
Jane G. Beddall
Emily Latour Bogle
Mark Bonadies
Aaron M. Borkowski
Hendrik W. Bouhuys
Anne A. Brainard
Clinton R. Brown
Frederick C. Buffum
Gregory C. Carey
Anne Fairbanks Childers
Thomas V. Cholnoky
Marion DeWitt Cook
John A. Cox II
Kenneth Charles Crowe II
Deborah A. Cushman
Tori Dauphinot
Thomas Hartley Davidson
James Joseph Davis, Jr.
Nancy Miller Davis
Peter Alan Davis
Louise Helen Dewar
Karen Schloss Diaz
David Peter Diefenbach
Elizabeth Kelly Droney
David N. Duncan
Susan Saltonstall Duncan
William P. Fornshell
Eric R. Fossum
Nina Patricia Fournier
Calvin W. Frese, Jr.
Jonathan D. Gates
Anne Warner Hall
Nicholas H. Hanna
James D. Hart
Christine Terry Hedge
Kevin M. Hennessey
Thomas W. Izard
Joanne E. Johnson
Thomas W. Johnson
Britton Jones
Jack J. Kassel
Amy D. Katz
Ronald P. Kaufman, Jr.
Lynn Kennedy
Thomas W. Knowlton
Kenneth G. Kraus
Peter O. Lawson-Johnston II
Joseph P. LoRusso
Coppage Tucker MacFarlane
Kevin J. Maloney
Judith Feinberg McGhee
Thomas J. Miller
Diane Molleson
Christopher P. Mosca
Sarah Wright Neal
Barlow L. Peelle
Barry J. Perlman
Yolanda Sefcik Preysner
Seth R. Price
John P. Rafferty
Mark L. Ravesloot
Kent D. Reilly
William P. Rogers III
David P. Rosenblatt
Anne Tolley Rotondo
Sidney A. Rowell
Richard D. Sager
John M. Sandman
Gary M. Savadove
Linda D. Scott
Jeffrey H. Seibert
Robert C. Shields III
Donald H. Silk
James K. Silvestri
Jennifer H. Silvestri
Holly Singer-Eland
Todd E. Solodar
Bruce Somerstein
Deborah Meagher Stanley
Jonathan L. Stanley
Julia Stearns
Susan L. Tananbaum
Frances Dobbin Thayer
Paul N. Votze
Jeffrey W. Wagner
Andrew H. Walsh
Patricia A. Gallucci Welte
David G. Whalen
Catherine Bostwick Wilson
Charles L. Wilson III
Lynne Bagdis Wilson
Peter R. Ziesing
Jon H. Zonderman